The Script grubunun solistidir. Tam adı Daniel John Mark Luke O’Donoghue olan İrlandalı solist 3 Ekim 1980 doğumludur, altı kardeşin en küçüğüdür. Küçüklüğünden gelen bir istekle şarkıcı olmaya karar verdi bunun için okulu bıraktı. Arkadaşı Mark Sheehan (The script grubunu üyesi) 1999’da Universal Records ile anlaşma imzaladı. Arkadaşı ile 1990’ların grubu olan MyTown adında bir gruba üye olup Dublin’den Los Angeles’a taşındı. Orada başarısını sürdürerek bir çok ünlünün şarkı yazarlığını yaptı. Bunlardan bazıları Britney Spears, Boyz II Men ve TLC gibi şarkıcılardır.

Bir yıl bu grupta kaldıktan sonra tekrar Dublin’e arkadaşı Mark Sheehan ile geri taşındı orada şimdiki grubun davulcusu olan Glen Power ile tanıştılar ve 2001 yılında grup kurmanın temellerini attılar.

Grup 8 Ağustos 2008 yılında Danny’nin yazdığı şarkılarla ilk albümünü çıkardılar. Albüm İrlanda müzik listesinde bir süre bir numarada kaldı. Bu zirvede kalma olayı kendi ülkesine ticari bir başarı getirdi. Bu albümden sonra iki albüm daha çıkardılar. Bir çok ülkede konserler verdiler.

2012 yılında İngiltere’deki “The Voice UK” ta Jessie j. will.i.am ve Tom Jones ile jüri üyeliği yaptı. Bu şarkı koçluğuna arkadaşları Mark ve Glen çok büyük destek verdi. Bu koçluk gruplarını daha bilinir yaptı.

“The Script 2012 yılının Şubat ayında Avrupanın “en iyi” rock grubu olmayı başarmıştır.