2014 Amerikan Müzik Ödülleri Kırmızı Halı Fotoğrafları Nick Jonas
Nicholas Jerry Jonas, (d. 16 Eylül 1992, Dallas, Teksas), ABD’li şarkıcı ve oyuncu. Jonas Brothers’ın vokalist, davulcu, ve gitaristidir. Nick & The Administration grup kurucusudur. Günümüzde bireysel sanatçıdır. Söz müzik yazarlığı yapmıştır.
Küçüklüğünden beri şarkı söylemektedir. Grubu Jonas Brothers, onun iki kardeşi olan Kevin ve Joe’dan oluşmaktadır. Jonas Brothers, grubun en genç üyesinin ve ikinci en küçük kardeş olan Nick’in solo projesiyle başlamıştır. Berberde saçlarını kazıtırken keşfedilmiştir. Dört kardeştirler; Kevin Jonas, Joe Jonas, Nick Jonas ve en küçükleri olan Frankie Jonas.

Kayıt şirketi adları kesinleşene kadar “Sons of Jonas” (Jonas’ın Oğulları) olmasını düşünmüşlerdir. Grubu babaları yönetmiştir. Daha önce Nick, Disney’in albümlerinin içerisinde bulunmuştur. Fakat ilk albümleri “It’s About Time”ı 2006’da çıkartmışlardır. Daha sonra “Year 3000” ve “Mandy” isimli singlelarını çıkartmışlardır. Daha sonra Columbia Records ile olan anlaşmalarını iptal edip ve Hollywood Records ile anlaşmışlardır.

Sonrasında ikinci albümleri olan “Jonas Brothers” albümünü çıkartmıştırlar. Üçüncü albümleri olan A Little Bit Longer albümleri 2008 yazında çıkmıştır ve çoğu listelerde 1 numaraya oturmuşlardır.

2011 yılında “Nick & The Administration” ile grup olup “Who I Am” singleını çıkarmıştır. Who I am , Grammy Ödülü almıştır. Bir süre sonra gurup 3 yıl gibi bir süre için dağılmıştır. Bu sırada gurubun bir diğer üyesi ve Nick’in ağabeyi olan Joe Jonas “Fast Life” adında bir albüm çıkarmıştır. Üç yılın sonunda gurup son bir albüm için bir araya gelmiştir. Bu albüm I Tunes tan yayınlanan ” V ” albümüdür. Son olarak Nick Jonas, kendi adıyla bir albüm çıkarmaktadır (yazım tarihi 2014). Albümün “Chains” ve “Jealous ” şarkıları yayınlanmıştır. Aynı zamanda vizyona 2015 yılında girecek olan Careful What You Wish For sinema filminde rol almaktadır.