images (1)

One Direction Kimdir ?

One Direction, beş üyeden oluşan Britanyalı müzik grubu. Üyeleri Zayn Malik, Louis Tomlinson, Harry Styles, Liam Payne ve Niall Horan’dır.

İngiltere’de yayınlanan yarışma programı olan The X Factor’ün yedinci sezonunu üçüncülükle bitirmişlerdir. Daha sonra grup Syco Music’le anlaşarak ilk kayıtlarını yapmıştır.

One Direction’ın ilk teklisi “What Makes You Beautiful”, 11 Eylül 2011 tarihinde yayınlanmıştır ve İngiltere müzik listelerinde birinci sıraya yükselmiştir. İkinci teklileri “Gotta Be You” 13 Kasım 2011’de yayınlanmış ve ardından Up All Night adlı albümleri 18 Kasım’da piyasaya sürülmüştür.

Üyeleri:

Niall Horan:

indir (1)

Niall James Horan (13 Eylül 1993, Mullingar, İrlanda), annesi Maura Gallagher ve babası Bobby Horan’ın en küçük çocuğudur.Horan küçüklüğnden beri gitar çalıyor. Bir röportajda gitarı hakkında “En iyi Noel hediyesi.” diye konuştu.
2010 yılında Horan X-Factor’ün 7. sezonuna yalnız olarak katıldı ve “So Sick” şarkısını söyledi. İki juri üyesi onun yeteneklerini soruşturdu ama üç evet aldı ve konuk juri Katy Perry tarafından da kabul edildi. Ve ikinci aşama olan Boot Camp’de “Champagne Supernova’yı” söyledi.
Erkekler katogorisinde başarısız oldu ama yetenekli olduğu için juriler tarafından ikinci bir şans olarak One Direction’a konuldu. X-Factor’a ilk katıldığında 16 yaşında olduğunu ve Justin Bieber ya da Beyonce gibi ünlü bir isim olmak istediğini söyledi ve “Justin Bieber’la çok karşılaştırılıyorum ve bundan şikayetçi değilim. Onun gibi çok bilet satmak istiyorum, bir albüm yapmak ve ünlü isimlerle calışmak istiyorum.” dedi. Kendine İrlandalı Bieber diyor.

Niall bir Swing hayranı olduğunu söylüyor. Aynı zamanda bir Rock Müzik hayranı. The Eagles, Bon Jovi ve The Script’i dinliyor. Ve Ed Sheeran’ı bir esin kaynağı olarak görüyor. Sheeran’la Moments adlı şarkı için çalışmanın onun için büyük bir onur olduğunu söyülyor.

Zayn Malik:

indir (2)

Zain Javadd Malik (12 Ocak 1993, Bradford, İngiltere), babası Pakistanlı Yaser Malik ve İngiliz anne Tricia Malik’in çocuğudur. Zayn küçüklüğünü “Küçükken başa çıkılması zor biriydim. Biraz hiperaktiftim ki annem bile beni çocuk arabasında gezdirirdi.” diye anlatıyor. Annesi de Zayn’i “Zayn bilgisayar başında şarkılara saatlerce eşlik ederdi.” diye anlatıyor.Zayn Malik saçları yüzünden ilk iki okulundan atıldığını ama kız kardeşleri ile başka okula geçince uyum sağladığını söylüyor.

2010 yılında Malik X-Factor’ün 7. sezonuna yalnız olarak katıldı. Denemesi ilk başda televizyonda gösterilmedi daha sonra internette gösterildi. Malik ilk bölümü geçtikten sonra Boot Camp’a kadar ilerledi. Boot Camp’da dans etmesi gerekiyordu fakat dans edemediğini düşündüğünden sahne arkasında saklandı ama Simon Cowell onu bulup tekrar sahneye gelmesi için ikna etti. Boot Camp’den sonra erkek kategorisinde başarısız oldu ama onun için ve diğer dört kişi için ikinci şans olan One Direction’a juriler tarafından konuldu. Zayn bu anı için “Hiçbir gruba dahil edileceğimi düşünmemiştim. İlk başta hayır diyecektim” diyor.

Zayn bir R&B hayranı ve X-Factor seçmlerinde R&B şarkısı “Let Me Love You”u söyledi. Zayn aynı zamanda One Direction’da ki en zor notaları söylemiştir.Zayn, karikatür çizmeyi ve okumayı çok seviyor. Zayn aynı zamanda sigara içiyor “Kesinlikle bırakacağını” söylüyor. Müslüman olduğu bilinmektedir.

Liam Payne:

images

Liam James Payne (29 Ağustos 1993, West Midlands, İngiltere) Babası Geoff ve annesi Karen’ın tek oğludur.Dört yaşındayken böbreğinde bir yara olduğunu ve disfaksiyonel olduğunu öğrendi.Acı ile başa çıkmak için günde sabah ve akşam 32 tane iğne alıyordu. Liam, tek böbreği olduğu için kız arkadaşının onu terk ettiğini söylüyor. Okul hayatı için kendine “Okuldaki haylaz çocuk” diyor.Payne okulda zorbalıkla başa çıkmaya çalışıyordu ve bunun için boks eğitimi aldı. Eğitimler sırasında burnunu da kırdığını söylüyor.

Payne X-Factor’e ilk olarak 2008 yılında katıldı. Daha 14 yaşında olduğundan jüri tarafından hayır cevabını aldı.2010 yılında tekrar denedi ve Boot Camp’e kadar geldi. Boot Camp’te kaybetmeden ve One Direction’a konulmadan önce “Stop Crying Your Heart Out” şarkısını söyledi. Payne One Direction’la ilk kez grup olmaları hakkında “Boot Camp’ten önce de birbirmizi görüyorduk. Hatta Niall ile aynı odayı paylaştık ama grup olduktan sonra çok çalıştık ve gerçekten hızlı büyüdük.” diyor

Payne Justin Timberlake’i örnek alıyor. Aynı zamanda Take That üyesi olan Gary Barlow’dan ilham aldığını söylüyor. Payne’in tek böbreği çalışıyordu ve “Yediğime, içtiğime dikkat etmem gerkiyor.” diyordu fakat 2012’nin ağustos ayında diğer böbreğinin de artık çalıştığını Twitter aracılığıyla hayranlarına duyurmuştu.

Harry Styles:

indir (3)

Harold Edward Styles (1 Şubat 1994, Cheshire İngiltere) annesi Anne Cox’un ve babası Des Styles’ın çocuğudur.Styles çocukkende şarkı söylemeyi severdi. Eskiden White Escimo adlı bir grubun baş solistliğini yapıyordu. Grupta Harry ile birlikte Haydn Morris, Nick Clough ve Will Sweeny vardı. Sonradan “Battle Of Bands” adlı bir yarışmaya katıldılar ve kazandılar.

Styles 2010 yılında X-Factor’e “Isn’t She Lovely” şarkısı ile katıldı. Styles, üç juriden iki evet alınca Boot Camp’a kadar ilerledi. Boot Camp’da kaybetmeden ve One Direction’a katılmadan önce “Stop Crying Your Heart Out” şarkısını söyledi. Styles One Direction adını bulan kişi oldu. Styles X-Factor anansörü Peter Dickson adlarını söyleyince kulağa hoş geldiğini söylemiştir.

Elvis Presley’yi esin kaynağı olarak gördüğünü söylüyor. Aynı zamanda Foster The People, Coldplay ve Kings Of Leon hayranı olduğunu söylüyor. Styles yeni albmleri hakknda “Daha ağır gitarlar ve daha büyük davullar istedik. İlkinden farklı olsun istedik. Artık 18 yaşından büyüğüz ve yaptığımız şeyi bizimde sevmemiz gerekiyor” diyor. Styles aynı zamanda Coldplay’den Chris Martin’in sahne performasını örnek olarak alıyor.

Louis Tomlinson:

indir (4)

Louis William Tomlinson doğum adı Louis Troy Austin dır.(24 Aralık 1991 Doncaster İngiltere) Annesinin adı Johanna, babasının adı Troy’dur.

2010 yılında Tomlinson X-Factor’ün 7. sezonuna yalnız olarak katıldı. Hey There Delilah şarkısını söyledi ve üç evet aldı. Make You Feel My Love şarkısı ile Boot Camp’de başarısız oldu ve One Direction grubuna katıldı. One Direction’un kurulması hakkında “Hepimiz birbirimize baktık ve birbirimize yapmak istiyormusun diye sorduk. Sonra cevabımız evet oldu” diyor.

X-Factor hakkında “Bazıları X-Factor’ün ünlenmek için çok basit bir yer olduğunu söylüyor,aslında çok zordu ve bizim hiçbir deneyimimiz yoktu. Biz tamamen farklı bir erkek grubuz” diyor.
Louis Robbie Williams’ı bir esin kaynağı olarak gördüğünü söylüyor. Williams hakkında “Onu hep sevmişimdir. Büyük bir hayranıyım. X-Factor 2010’da onunla tanışma şansını yakalamıştım”