indir (1)

Pitbull Kimdir?

Armando Christian Rafael Pérez 15 Ocak 1981 doğumludur.Bilinen adıyla Pitbull, ABD’li rapçidir. Coral Park High School’dan mezun oldu ve rapçilik üzerine olan kariyerine odaklandı.
“Pitbull” sahne ismini kullanmasının ardındaki sebebin Pitbull cinsi köpeğin saldırdığı kişiyi ısırınca kilitlenmesinin olduğunu söylemiştir.

İlk kez 2002 yılında Lil Jon’un Kings of Crunk albümünde konuk olarak yer aldı. Ardından, 2004 yılının Ağustos ayında TVT Records etiketiyle M.I.A.M.I. (Money Is a Major Issue) adlı ilk stüdyo albümünü piyasaya sürdü. O zamandan beri, yine TVT Records etiketi altında iki stüdyo albümü daha yayımladı.Ayrıca Mun2 kanalında La Esquina adında İspanyolca bir program sunmaktadır.

Perez, Kübalı bir ailenin çocuğu olarak Miami’de doğdu. 3 yaşındayken Küba’nın ulusal kahramanı ve şairi José Martí’nin şiirlerini ezberden okuyabiliyordu. Kariyerinin başlarında beyaz teni, mavi gözleri, Güneyden ve Kübalı olduğu için bir çok problemle karşılaştı. Ayrıca pop müzik türü olan Miami Bass’tan etkilendi ve kendine ilham kaynağı olarak Celia Cruz ve Willy Chirino’yu göstermiştir.

Miami’de Lil Jon ile tanıştıktan sonra 2002 yılında Lil Jon ve East Side Boyz’un albümü Kings Of Crank’da yer aldı. Pitbull’un ‘Oye’ şarkısı 2 Fast And 2 Frious’da 2003’de yer aldı. Ek olarak Pitbull popüler rap müzik freestyle ve remixlerinden oluşan bir çok mixtapes yayımladı.

Albümleri:

M.I.A.M.I. 2004
El Mariel 2006
The Boatlift 2007
Rebelution 2009