Metallica-3d-Fimi

Geçen yıl, duyurulan Metallica’nın 3D konser filmi, Ağustos’da çıkıyor. O zamandan beri, filmle ilgili bazı şeyler söyleniyor.
Salı günü, Metallica, her şeyi düzenleyerek, filmin “Through the Never” adıyla çıkacağını ve bazı ayrıntıları web sitelerinde duyurdular. Duyuru da şu şekilde;M3D

Bu proje ve düzenlemeler hakkında, size geçen yıl bazı şeyler söylemiştik. Metallica’nın 3D filmi, Vancouver’da Ağustos 2012’de çekildi. Sizlerden bazılarıda filme önemli katkılar sağladılar ve belki de bunun sonrasında neler olduğunu merak ediyorsunuzdur. Sonbahar boyunca ve bu yılın ilk yarısında, yönetmen Nimrod Antal ile çalışıyorduk, bir çok kişide yardımcı oldu. Şimdi de, tarihin belirlenmesi, filmin başlığı ve diğer gelişmelerle ilgili çok heyecanlıyız. “Metallica Through the Never” Ağustos’un 9’unda vizyonda!

Ayrıca şunu da duyurmaktan gurur duyarız ki; bu film, bağımsız film sektörü ve picturehouse, dağıtım şirketininde büyük yardımlarıyla ortaya çıktı. MeTallica’daki arkadaşlarınız gibi, Picturehouse, şüphesiz ki bağımsız. Bu bizim için büyük bir şanstı. Kurucu Bob Berney, bir çoğu çok iyi olmakla birlikte, 2 en başarılı bağımsız filme imza attı; filmler “My Big Fat Greek Wedding” ve The Passion of the Christ”. Ayrıca “Pan’ın Labirenti filmiyle, 3 Akademi ödülü ve Kaldırım Serçesi filmiyle de en iyi oyuncu ödülünün Marion Cotillard’ın almasıyla birlikte, 2 Akademi ödülünü kazanmışlardır. Bunlar gibi bir çok başarılı filme de imza atmışlardır.
Filme geri dönersek, bir anda çok fazla aşama kaydedildi ve sizin için bir çok yeni düzenlemelerimiz var ve tabiî ki sizin filmi izleyeceğiniz zamanı, sabırsızlıkla bekliyoruz.

Gerçek şu ki, bu film, uzun bir aradan sonra Picturehouse’un ilk yapımı olacak. Yapılan basın açıklamasında ise, şirketin filme iyice gömüldüğü ve bu konser filmini en iyi şekilde yapmak için çok çaba harcadıkları ortaya çıktı.
Picturehouse’ın yeni gösterime girecek olan filminde “Metallica Through The Never, ikonik rock grubu üyeleri ve Dane DeHaan (Amazin Spider-Man 2’de Harry Osborn rolündeydi). DeHaan, Metallica grubunun, ilk zamanlarında, , Metallica hıncahınç dolu bir sahnede konser verirken kendisine verilen acil görevi yerine getirmeye çalışan ve bu sırada başına türlü olaylar gelen grup elemanlarından birini canlandırıyor. 9 Ağustos’ta gösterime girecek olan filmi Yazan ve yöneten is Nimrod Antal. Diğer yandan, dünyada Bütün zamanların en iyi albüm satışını yapan Metallica, 105 milyonun üstünde albüm sattı

“Nim ve Metallica grubunun yaptığı film, grubun, sadık hayranlarını gerçekten esir alacak.” Dedi Berney.ayrıca, Film konser görüntüleriyle de izleyiciyi eğlendirecek.Genç aktör Dane Dehaan oyunculuğu ve yapım şirketi Picturehouse ile gerçekten muhteşem bir proje olacak.
Metallica’nın bateristi ve kurucu üyesi olan Lars Ulrich ise şöyle dedi: “Metallica üyeleri, her yaptıkları iş için risk alırlar ve çoğu zaman nasıl sonuçlanacağını bilmezler. Tıpkı, geçtiğimiz birkaç yıldır, bu film için yaptıklarımız gibi ve biz kesinlikle, herkesin karşısına bir filmle çıkmaya hazırız! Bringing Bob, Jeanne ve Picturehouse ekibi filmin yapımı, gösterimi ve her türlü küçük ayrıntıyla ilgilenecekler. Onların bağımsız film tarzı ve bizim grubumuzun ruhu kesinlikle aynı tarafta ve bu da Metallica ailesiyle, yapım şirketi arasında önemli bir uyum ve ahenk oluşturmuştur.