Dünya çapında mFour_Google+Coverilyonlarca albüm satan, ‘What Makes You Beatiful’  ‘You & I’ gibi şarkıları ile tanıdığımız One Direction grubunun sevilen ismi Zayn Malik gruptan ayrıldığını duyurdu!

İlk olarak geçen hafta Zayn Malik, stres yaşadığı için grubun turnesini bıraktığını söylemişti. Yakın zamanlarda sevgilisi Perrie Edwards’ı aldattığı yönünde haberlere ise Twitter’dan sert bir dille tepki göstermişti.

Grup Facebook hesabı üzerinden şunları yazdı :

”Beş inanılmaz yıldan sonra Zayn Mailk, gruptan ayrılmaya karar verdi. Niall, Harry, Liam ve Louis konserlerine dört kişi devam edecek. Bu yılın sonunda çıkacak albümlerini de dört kişi hazırlayacaklar. Zayn Malik ‘One Direction’da ki hayatım düşündüğümden daha mükemmeldi. Ama beş yıldan sonra, gruptan ayrılma vaktinin geldiğini hissettim. Eğer hayranlarımı kötü bir duruma düşürdüysem özür dilerim, ama tüm kalbim bunu istiyor. Ayrılıyorum çünkü 22 yaşında spot ışıklarından uzak bir hayat yaşamak istiyorum. Dört tane arkadaşa sahip olduğumu biliyorum; Louis, Niall, Harry ve Liam. Onların dünyada en iyi grup olmaya devam edeceklerinden eminim.’ dedi.”

Grup üyeleri ”Zayn’in ayrıldığına gerçekten üzülüyoruz, ama tüm kalbimizle onun kararına saygı duyuyoruz ve geleceği için sevgiler yolluyoruz. Beş yılımız çok iyi geçti her zaman çok yakındık ve biz sonsuza kadar yakın arkadaş olacağız. Tura devam edeceğiz ve biz dördümüz yeni albümü kaydedeceğiz.”

Menajerleri ise sosyal medya hOne Direction – Midnight Memories Ultimate Edition Albümüesaplarından çok üzgün olduklarını, ama One Direction’ın yoluna devam edeceğini söyledi. Milyonlarca Directioner ise şu an Zayn’in gruba geri dönmesi için çalışıyor. Dünya gündeminde #TwoDirections , #Zayne , #RIPOneDirection , #AlwaysInOurHeartZaynMalik gibi tweetler var.

Grup Zayn Malik ile en son Four albümünü çıkardı ve ‘Night Changes’ teklisini yayınladı.