2007 yılında Adele henüz ününü tüm dünyaya yaymamışken çıkardığı 19 albümü ile İngiltere’de tanınmaya başlamış ve dikkatleri çekmişti. O yıllarda kendisiyle ilk röportajı yapan The Guardian gazetecisi Caroline Sullivan, başarılı şarkıcının hakkında bir kitap yazdığını duyurdu.

3 Mayıs’ta satışa çıkarılacak olan kitapta Adele’in şarkılarının arkasında yatan hikayeler yer alacak. İngiliz şarkıcı hakkında daha önce yirmiye yakın kitap yayınlansa da Sullivan, kendi kitabını diğerlerinden ayıran asıl meselenin kitabın oldukça duygusal konusu oluğunu açıklıyor.

Kitap Adele’in 19,21 ve 25 adlı üç albümünden şarkılar barındıracak. Sullivan, kitap hakkında tüyolar vermeyi de ihmal etmiyor:

“Örneğin Adele, Chasing Pavements adlı şarkısını kendisini aldattığını öğrendiği sevgilisinden koşar adım uzaklaşırken yürüdüğü kaldırımda aklına geliyor ve yazıyor. Bunun gibi romantik ve duygusal hikayeler kitapta bulunuyor.”

Kitabın ismi ise içeriğini oldukça açıklayan bir şekilde koyulmuş : Adele: The Other Side (Stories Behind the Songs) (Adele: Madalyonun Öteki Yüzü ‘Şarkıların Arkasındaki Hikayeler’)