İkiz bebeklerini dünyaya getirmeye sayılı günleri kalan Beyonce kızı 5 yaşındaki Blue Ivy’nin isminin ticari amaçlarla özellikle moda,güzellik ve elektronik sektörlerinde kullanılmaması amacıyla dava açmaya hazırlanıyor!

2012’de ilk çocuklarını kucaklarına alan Jay Z ve Beyonce daha o yıllardan kızlarının isminin patentini almaya çalıştıklarını söylemişti.Verilen bilgilere göre Beyonce bu yılın başında tekrar mahkemeye başvurmuş.

Çiftin asıl amacı çocuklarının çok özel olduğu için isminin başka yerlerde geçmemesi değil;aksine bu ismi kullanarak kızlarının ismi üzerinden para kazanmaya çalışan ve insanlarda algı oluşturmaya çalışan şirketlere engel olmak.

Fakat bu olay Blue Ivy Company adlı firmayı kızdırmışa benziyor çünkü bu firma Blue Ivy doğmadan üç yıl önce ortaya çıkmış ve isim haklarından hiçbir şekilde vazgeçmek istemiyor.

Jay Z ise 2013 yılında bir söyleşisinde bu olaya şöyle açıklık getirmişti:

“İnsanlar bebeğimizin adını içeren ürünler yapmak istedi ve hiç kimse çocuğunun adından ticari amaçlar için faydalanılmasını istemez..Elimizden geleni yapacağız.”

Eğer ismin patenti alınırsa doğan bir bebeğe ‘Blue Ivy’ ismi verilmesi bile zorlaşabilir!