14 Haziran 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Metin Hara Musevi bir aileden gelmektedir.Üsküdar Amerikan Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitimi alan Hara,bugüne kadar  kendi geliştirdiği  ve 5 senedir profesyonel anlamda yapmaya başladığı ‘enerji yolu ile tedavi’ öğretisiyle binlerce insanı tedavi etmeyi başararak dikkat çekmiştir.

Ayrıca oyunculuk deneyimi de olan başarılı fizyoterapist,2008’de ‘Dinle Neyden’ adlı filmde oynadığı ‘Derviş’ rolü ile Uluslararası Ankara Film Festivali’nde ödüle layık görülmüştür.

2014 yılında ”Aşkın İstilası” 3’lemesinin 1. kitabı olan “Yol” kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır.Kitaplarıyla okurlarından çok medyanın da ilgisini çekmeye başlayan Metin Hara bir çok televizyon programında konuk konuşmacı olarak katılarak kitlesini çoğaltmıştır.

Şimdilerde ise ismini Adriana Lima ile duyduğumuz 35 yaşındaki Hara oldukça konuşulacağa benziyor.Henüz resmi yoldan ikili ilişkilerini doğrulamasa da fazla söze gerek yok gibi duruyor.

Hara’nın başlarda Lima ile hayranı olarak tanıştığı düşünülüyor