14 Nisan 1992’de doğan koç burcu mensubu Ufuk abimiz, ilgililerinin de bildiği gibi ‘Ay Tenli Kadın’ şarkısıyla ünlenmiştir. Peki kimdir bu Ufuk Beydemir?

  Anaokuluna başlaması gerekirken bir yıl önceden ilkokula başlamış, liseyi dışarıdan bitirmiş ve üniversitede de Kemerburgaz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü’nde okumuş olan sanatçımız tatmin olamamış ve eğitimini Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’nde tamamlıyor.

  10 yıl öncesine dair müzik konusunda atılgan herhangi bir şey sergilememiş olan Ufuk, bir kutlamada söylediği şarkı ile aldığı tepkilerden etkileniyor ve kendine bir grup bile kuruyor. Birkaç grupta daha vokalistlik yapsa da tek başına yapmakta ayrı bir hayr gören Ufuk beyimiz, eline gitarı alıyor ve öğrenmeye koyuluyor.

  Grunge ve Rock gruplarının performanslarından etkilenen Ufuk abimiz, Türk Halk Müziği Ozanları’na da hayranlık güdüyordu. İsim vermek gerekirse Cem Karaca, Jim Morrison gibi sanatçılardan fazlaca etkilendiğine de bir röportajında değiniyordu.

  17 yaşında ilk bestesi ‘’Ay Tenli Kadın’’ı yazdı.

  Bu şarkısıyla patlamayı Sofar Sounds* İstanbul’daki 2016 yılında verdiği akustik kayıt sayesinde yaşadı. Sofar’da çok hızlı bir tıklanma rekoruna şahit olduklarını da belirtmişlerdi.

  Solo olarak yaptığı ilk albüm de 11 şarkıdan oluşan ‘Sevda Gibi’ çalışmasıyla geçtiğimiz yıl sektörde yer aldı. Bu albümde bizlere geçmişini dinlettirmeyi düşünüyordu Beydemir.

  Solo solo takılmakta kararlı olan Ufuk Beydemir abimize başarılar diliyoruz, özgün tarzı ve derin sesiyle nice albümlere imza atmasını temenni ediyoruz.

Bu arada meraklıları için en yakın konser tarihi ve yeri; 22:00’da Sanalika Fest Olimpos 10 Sahnesi

https://pbs.twimg.com/media/Dvu5_kMXgAA_ZEt.jpg:large

Sevda Gibi Albümü

Sofar Sounds: Gizli Konserler cemiyeti de diyebiliriz.

Instagram: instagram.com/beydemirufuk

Twitter: twitter.com/ufukbeydemir

Kaynaklar;

http://www.esquire.com.tr/ilginc/bu-ay-dergide/2018/10/30/bazen-gurultulu-bazen-sakin-ufuk-beydemir