1996 yılında Norveç’te dünyaya gelen Aurora, müziğe adımını 6 yaşında evindeki piyanoyla attı. Kimsenin desteği olmadan şarkılar besteledi, 9 yaşına bastığında şarkı sözleri yazmaya başladı. Yazdığı ilk şarkı ”Running With The Wolves” oldu.

2012 Aralık’ta 16 yaşındayken, ”Puppet” adlı albümü piyasaya sürdü. 2014’te ilk single ”Under The Stars”, 2015’te ” Runaway” yayımlandı. Runaway Spotify UK listesinde büyük bir başarı sergiledi. Brixton Academy’de İzlandalı grup ”Of Monsters And The Men’i destekleyen Aurora, Decca Records imzalı ilk Ep’si ”Running With The Wolves’u piyasaya sürdü.

Enya, Leonard Cohen ve Bob Dylan’dan esinlenen Aurora, şarkılarının kendi deneyimlerinden oluştuğu söyledi.

2016 yılına geldiğimizde, ”All My Demons Greeting Me As A Friend” albümünü yayımlayan Aurora, ”Running With The Wolves, Runaway, Conqueror, I Went Too Far, Warrior, Murder Song (5,4,3,2,1), Half The World Away şarkılarına klip çekti.

2018’de ”Infections Of A Different Kind” albümünü çıkardı. Bu albümü Spotify’da 50 milyon dinleyiciye ulaştır. Albümden ”Queendom şarkısına klip çekti.

Ve 2019 yılına baktığımızda geçen yılın devamı niteliğinde olan albümü ”A Different Kind Of Human” piyasaya sürüldü. Bu albümden çıkış parçası ”Animal” iken, The Seed ve The River’a da klip çekildi.

Türkiye’de binlerce hayranı olan Aurora, ülkemizde geçtiğimiz aylarda konser verdi.

Aurora melankolik bir hava yaratsa da aslında meditasyon niteliğinde bir sese sahip. Farklı kişiliği ile çok ses getirecek genç bir müzisyen.