Dvicio (diğer bilinen isimleriyle DVICIO ya da DV) Sony Müzik’le anlaşmalı, 5 kişiden oluşan İspanyol pop grubudur.

Soldan sağa: Nacho Gotor, Luis Gonzalvo, Andrés Ceballos, Alberto González, Martín Ceballos

2009 yılında Tiempo Límite ismiyle bir araya gelen grup Madrid’te kuruldu ve üyelerin hepsi çocukluk arkadaşıydı. Martín ve Andrés ise kardeştir.

Doğum günleri ve gruptaki görev dağılımları aşağıdaki gibidir; 

  • Andrés Ceballos Sanchez – solist – 31 Ağustos 1992 
  • Luis Gonzalvo – bateri – 31 Şubat 1990 
  • Alberto Missis González- gitar – 18 Haziran 1990 (Missis grubun kullandığı takma adı)
  • Nacho Gotor – gitar – 1 Mayıs 1990 
  • Martín Ceballos Sanchez -bas- 27 Mart 1991  

 

Tiempo Límite adıyla 2011 yılında Titanium isimli şarkıyı coverlayıp ABC Punto Radio’daki bir yarışmaya katılarak birinci olmuş ve Sony Müzik’le anlaşma yapma fırsatı yakalamışlardır. Anlaşmayı yaptıktan sonra 2012 yılında isimlerini DVICIO olarak değiştirmiş ve ilk albümleri olan Justo Ahora‘yı Meksika’da kaydedip piyasaya sürmüşlerdir.

Şarkıları İspanyolca olsa da İngilizce parçaları da seslendirmektedirler. Grubun solisti Andrés farklı diller öğrenmeyi sevdiği için instagram hesabında Rusça ve İngilizce şarkıların coverlarını da paylaşmaktadır. 

Enamórate isimli şarkılarına arabada kaydettikleri bir videoyla Youtube’a yüklediklerinde popülerlikleri hızla artmaya başlamıştır ve bu video kariyerlerinin dönüm noktası olmuştur.

 

İlk albümleri Justo Ahora İspanya müzik listelerinde en çok satan 4. albüme kadar yükselmiştir ve İspanya’da düzenlenen ödül törenlerinde video ve müzik ödülleri kazanmışlardır. 

Grup Pull&Bear markası için Be More Barrio isimli şarkıyı coverlamıştır.

 

İkinci albümleri Qué Tienes Tú 2017 yılında yayınlanmış ve albüm listelerde ikinciliğe kadar yükselmiştir. Grup şu sıra latin ülkelerinde turnelerine devam etmekte ve yeni müzik videoları yayınlamaktadır.