Hayley Kiyoko (asıl adıyla Hayley Kiyoko Alcroft), 3 Nisan 1991’de Los Angeles, California’da doğmuş Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı, aktris, dansçı ve yönetmendir. Babası Ohio’lu, annesi ise Kanadalı fakat Japon asıllıdır. İki tane, Alysse ve Thatcher adında kardeşi vardır. 

1.63 boyundadır.

Oyunculuk kariyerine çok genç başlamış ve birkaç reklamda rol oynamıştır. 6 yaşında davul dersleri almış ve 11 yaşında yerel bir müzik dükkanında kendi yazdığı davul grafik/çizelgelerini satmıştır. 8 yaşında “Notice” adlı bir şarkı yazmıştır.

2009’da mezun olduktan sonra Clive Davis School of Recorded Music at New York University’ye kabul edilmiş fakat kariyerinden dolayı Üniversite’yi ertelemiştir.

Hayley oyunculuk kariyerinde Scooby Doo – The Mystery Begins, The Wizards Of Waverly Place, Lemonade Mouth, The Vampire Diaries, The Fosters ve CSI: Cyber gibi dizi ve filmlerde yer almıştır. Yani önceden onu bir kez bile olsun görmeniz mümkün. 

Hayley Kiyoko ve Selena Gomez, The Wizards of Waverly Place setinde

Lemonade Mouth filminde Hayley Kiyoko 

The Vampire Diaries dizisinde Hayley Kiyoko

Solo kariyerine başlamadan önce Hayley, The Stunners adlı bir kız grubundaydı. 2007’de kurulmuş ve bir EP’leri olan grubun şarkıları iCarly adlı Nickleodeon’da yayınlanan dizide soundtrack olarak kullanılmış ve Justin Bieber tarafından desteklenip, 20 konserinde performans sergilemişlerdir. 

12 Mart 2013’de Kiyoko, ilk EP’i olan “A Belle to Remember“‘ı yayınlamıştır. Hiç vakit kaybetmeden ikinci EP’i üzerinde çalışmaya başlayan Kiyoko, İngiliz yapımcı James Flannigan ile çalışmıştır. İkinci EP’i “This Side of Paradise“‘ı 3 Şubat 2015’de çıkarmıştır.

ilk EP’i ve ikinci EP’i 

Kiyoko, ilk stüdyo albümü olan “Expectations“‘ı 30 Mart 2018’de yayınlamıştır. Kısa sürede başarıyı elde eden Kiyoko, birçok sanatçı tarafından desteklenmiş ve tebrik edilmiştir.

Hayley, hayranları tarafından “Queen of Lesbians” olarak anılmaktadır. Cinsel tercihinden gurur duymayı şarkılarında ve röportajlarında korkusuzca dile getiren güzel şarkıcı, birçok hayranına korkusuz olmayı ve kendisiyle barışık olmayı aşılamıştır. 

Bu, hayranlarımla birbirimize bağlı olduğumuzun nedeni,” diyor Kiyoko bir röportajında. “Müziğim onlara yalnız olmadıklarını – duygularının sağlam olduğunu, yeterli olduklarını ve bir gün onları seven birini bulacaklarının güvencesini veriyor.

You say that no one will understand // Kimsenin anlamayacağını söylüyorsun

You wish you could, but you just can’t so// Yapabilmek isterdin, ama sadece yapamazdın

How many days, how many nights // Kaç gün, kaç gece

Til you realize he’ll never love you like me // Ta ki sen onun seni asla benim gibi sevemeyeceğini fark edene kadar geçecek

Hayley KiyokoHe’ll Never Love You (HNLY)