”’Hayley Nichole Williams”’ (d. 27 Aralık 1988),ABD’li şarkıcı ve söz yazarı. Paramore grubunun ana vokalisti ve klavyecisidir.

2002’de Meridian, Mississippi’den Franklin, Tennessee’ye taşınan Williams, burada Josh Farro ve Zac Farro ile tanıştı. Burada Brett Manning’den vokal dersleri almaya başladı ve Jeremy Davis ile The Factory adında yerel bir funk cover grubu kurmayı denedi.

Williams, 2007’de New Found Glory’nin “Kiss Me” adlı video klibinde rol aldı.

2007’de rock müzik dergisi ”Kerrang!”’ın okurları tarafından “En Seksi Kadın” kategorisinde ikinci seçildi. 2008 ve 2009 yıllarında ise bu kategoride birinciliği elde etti. Williams ayrıca ”Guitar Hero World Tour” oyununda oynanabilen karakterdir.

Williams, ”Jennifer’s Body” filminin film müziği için “Teenagers” adlı bir şarkı yazdı ve kaydetti. Şarkının yayımlanmasından sonra, kariyerini solo sanatçı olarak sürdürmeyi düşünmediğini açıkladı.

2010’da B.o.B’nin ”B.o.B Presents: The Adventures of Bobby Ray” albümündeki iki şarkıda yer aldı: “Airplanes” ve “Airplanes (Part II)”.

Paramore grubu 2004’te Tennessee’de Hayley Williams (ana vokal/klavye), Josh Farro (gitar/geri vokal), Jeremy Davis (bas gitar) ve Zac Farro (bateri) tarafından kuruldu. Grup dört albümün –”All We Know Is Falling”, ”Riot!,” ”Brand New Eyes ve Paramore”– yanı sıra bir konser albümü ve bir EP yayımladı. Haziran 2009’da Taylor York (ritim gitar) da resmî olarak gruba katıldı. Aralık 2010 tarihinde Josh Farro ve Zac Farro verdikleri ani bir kararla Paramore’dan ayrıldı.