Tam adı Jennifer Lynn Lopez olan yetenekli oyuncu 24 Temmuz 1969’da New York doğumludur. Yaşına rağmen hâla güzelliğini koruyan yetenekli oyuncu aynı zamanda dansçı, şarkıcı, iş kadını ve moda sektöründe de adından bahsettiren modacıdır.

Annesi Guadalupe Rodriquez New York’ta bir kreşte öğretmen, babası David ise özel bir şirkette bilgisayar operatörüdür. Leslie adında bir ablası ile Lynda adında bir kız kardeşi vardır.

Lopez, 19 yaşlarında dans eğitimi alabilmek için, garsonluk, kasiyerlik gibi bir çok farklı işte çalışıp aynı zamanda Baruch Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamlamayıp, okulunu bırakmıştır.

Televizyon dünyasında doğuşu 1990’da ‘Fly Girl’ adlı dans yarışmasını kazanması ile gerçekleşmiştir. Bu başarısı, ‘In Living Color’ adlı komedi dizisinde rol almasını sağlamıştır. 24 yaşında ‘Janet Jackson’ın That’s the Way Love Goes’ adlı klibinde dansçı olarak yer almıştır. Beyaz perdede ki çıkışı ise ‘Money Train’ filmi ile olmuş. Daha sonraları, 29 yaşında ‘Out of Sigh’ filmi ile adını duyurmaya devam eden güzel oyuncu o zamana kadar başka hiç bir kadın Latin oyuncunun almadığı miktarda para alarak kendinden bir kez daha söz ettirmeyi başardı. Müzik Dünyası’na girişi ise ‘Selena’ (Amerikalı bir şarkıcının hayatını konu alıyor.) filmi ile gerçekleşti diyebiliriz.

Biraz daha özel hayatına girecek olursak Lopez, 3 evlilik yapmıştır. İlk evliliği ‘Ojani Noa’ ile 22.02.1997’de oldu ve 1998 yılında boşandılar. İkinci evliliği ise ‘Criss Juddla’ ile 29.09.2001’de oldu ve 2002 Haziran’da boşandılar. Son evliliği ise şarkıcı ‘Marc Anthony’ ile 2004 yılında gerçekleşti, 2007 yılında dünya tatlısı ikiz çocukları oldu; fakat Lopez 2011 yılında Marc ile boşandı.