Kacey Musgraves (asıl adıyla Kacey Lee Musgraves) 21 Ağustos 1988’de Golden, Texas’da doğmuş, Amerikan Country müzik sanatçısı ve şarkı yazarıdır.

Şarkı yazarlığına 8 yaşında başlamış ve İlkokul’un bitişi için “Notice Me” isimli bir şarkı yazmıştır. İlk önce mandolin çalmayı öğrenmiş, sonra 12 yaşında John DeFoore adlı lokal müzisyenden gitar dersleri almıştır. Gitar dersleri almasını Kacey, “Hayatımda başıma gelmiş en güzel şeylerden biri.” olarak tanımlıyor. 

Musgraves, Country müziğe adımını 18 yaşında atıyor. Şu an 29 yaşında olan şarkıcının Country müziğe bıraktığı büyük izler var. 

Kacey, geçmişte büyük Country sanatçılarının şarkılarında yazarlık yapmıştır, bunlar: Martina McBride, Miranda Lambert, Gretchen Wilson, ve  Deana Carter‘dır. 

Yalnız sesinin muhteşem olmamasıyla birlikte, tarzı da muhteşemdir. Daima parıltı saçan Musgraves, çoğunlukla ışıl ışıl parlayan ve değişik şeyler denemekten korkmayan biri. Hatta simli kovboy çizmeleri bile bir şekilde üzerinde mükemmel bir şekilde taşıyabiliyor.

Kacey Musgraves, birçok ünlünün konserlerinin açılışını yapmıştır. Bunlar;

DownTown Tour kapsamında Lady Antebellum

The Breakers Tour kapsamında Little Big Town

The Prism Tour kapsamında Katy Perry

Harry Styles:Live On Tour kapsamında Harry Styles

Ayrıca Kacey, Grammy ödüllü bir şarkıcıdır. Hemde 1 değil, tam 2 tane! 2014 yılında Taylor Swift‘in Red albümüne karşın En İyi Country Albümü ödülünü almıştır. 

Country müziği kendi gelenekleri ve muhafazârlıklarıyla bilinse de, Musgraves kendi kurallarını okuyor ve bundan çekinmiyor. 

Çıkardığı “Follow Your Arrow” adlı şarkısıyla LGBTQ+ topluluğuna adeta sesleniyor ve ilham oluyor. Ayrıca Musgraves, şarkılarında kadın gücünden de bahsetmekten çekinmeyip kadınlara ilham oluyor.

Musgraves’in birçok A+ liste arkadaşı var. 

Kacey, Sir Elton John ve Dolly Parton ile birlikte.

Kacey, denemekten asla korkmuyor. Tipik bir Country şarkıcısı olmaktan çok fazla uzak. Yeni albümünde disco, country ve pop gibi türleri harmanlayan Musgraves, yeni albümünü gerçekten dinlenmeye değer bir albüm yapmış.

Dinlemek isterseniz : Golden Hours

Kacey Musgraves’in kocası Ruston Kelly ile Taylor Swift‘in kariyerinin başladığı Bluebird Kafe‘de tanıştığını biliyor muydunuz? İkili geçtiğimiz sene Ekim ayında evlendi. 

“I used to get sad and lonely when the sun went down
Eskiden üzülür ve yalnız olurdum güneş battığında

But it’s different now
Ama şu an bu farklı

‘Cause I love the light that I’ve found in you
Çünkü senin içinde bulduğum ışığı seviyorum”   -Kacey Musgraves, Golden Hour