11 Şubat 1998 yılında dünyaya gelen şarkıcı şu sıralar başarısı ile oldukça konuşuluyor.Peki Khalid kimdir?Yakından tanıyalım.

  • Aile hayatı:

Khalid,askeriyede çalışan annesi tarafından büyütüldü.Daha sonra yeteneği nedeniyle askeriyenin müzik grubuna seçilen annesi,Khalid için en büyük ilham kaynaklarından biri oldu.

  • Almanya ve New York’ta yaşadı:

Almanya’da altı yıl,New York’ta dört yıl yaşayan Khalid daha sonra taşındığı Teksas’ı oldukça sevdi ve orayı ‘evi’ olarak görmeye başladı,çünkü kaldığı şehirlerde en çok orada sevgiyle karşılandı.

  • Müzik Hayatı:

Annesinden ilham alan Khalid,ilk şarkısı Location ile kısa bir sürede 70 milyon küsür izlenme alarak ilk platin plağını kazandı.Khalid’in bu şarkıyı aynı zamanda lise mezuniyet balosundan bir hafta önce bitirdiği biliniyor.

İlk albümü American Teen’i 3 Mart 2017’de çıkardı:

18 yaşında Amerika’da yaşayan siyahi bir genç olmasının bu albümde etkileri olduğunu itiraf eden Khalid her gencin yaşadığı olayları anlatmak istediğini açıkladı.

Bu albümü ile Travis Scott’un dikkatini çeken genç şarkıcı daha sonra Scott’a konserlerinin açılışında eşlik etti.

Henüz çok genç olmasına rağmen Khalid;Bryson Tiller, SZA, Kendrick Lamar, DJ Khaled, French Montana, Post Malone, Swizz Beatz, Justin Timberlake, Timbaland, Ice Cube, Travis Scott gibi ünlülerin dikkatini çekerek onların desteğini aldı.

  • Grammy başarısı:

Khalid 2018 Grammy ödüllerinde 5 adaylık alarak başarısına başarı katacak gibi duruyor.