Malcolm James McCormick
sahne adı ile Mac Miller olan Amerikalı hip hop şarkıcısı 19 Ocak 1992‘de Pittsburgh, Pensilvanya’da doğmuştur.

Miller, ilk defa 14 yaşında rap ile ilgilenmeye başladı. Bundan öncesinde de zaten bir şarkıcı olmak istiyordu. 2007‘de 15 yaşındayken ilk  çıkardığı”But My Mackin’ Ain’t Easy” mixtape’ini piyasaya sürdü. O dönemlerde EZ Mac olarak tanınıyordu.

Miller was also part of rap group The Ill Spoken together with fellow Pittsburgh rapper, Beedie. Miller ayrıca yakın arkadaşı Rapçi Beedie ile birlikte The III Spoken adlı bir rap grubunun da parçasıydı. The III Spoken da 2008‘de “How High” adlı ilk mixtape’ini piyasaya sürdü.
2010 yılı başlarında Pittsburgh temelli bağımsız plak şirketi Rostrum Records ile sözleşme yaptı. İlk stüdyo albümü Blue Slide Park , Kasım 2011‘de piyasaya çıktı. Albüm, Amerikan Billboard 200 listesinde bir numaraya yükselerek, Tha Dogg Pound’un 1995 çıkışlı Dogg Food albümünden bu yana ABD’de liste başı olan ilk bağımsız albüm oldu. Miller’ın ikinci stüdyo albümü Watching Movies with the Sound Off , Haziran 2013‘te dinleyiciyle buluştu.Ocak 2014‘te, Miller artık Rostrum Records ile çalışmayacağını belirtti ve ayrıldı. Sonrasında 2014 Ekim ayında Warner Bros Records ile anlaşma imzaladığı bildirildi.

Miller Ortaokulda tanıştığı bir kız ile 2013‘e kadar uzun bir ilişki yaşadı ve
Many of the songs on his mixtape Macadelic were about their relationship.
Macadelic Mixtape’indeki birçok şarkı bu ilişkisi ile ilgiliydi. Miller daha sonra 2016 Ağustos’ta Ariana Grande ile bir birlikteliğe başladı. İki yıl süren bu ilişki de iddialara göre yoğun çalışma tempolarından dolayı 2018 Mayıs ayında sonlandı.
Genç sanatçı 7 Eylül 2018‘de hayata gözlerini yumdu.