1999 yılında 5 Mart’ta Long Island, New York’ta dünyaya geldi. Ünlü olmasının en büyük sebebi ve başlangıcı Justin Bieber’ın attığı videoyu tweetlemesi üzerine başladı. Life’s a Beat şarkısının bestesi ve sözleri Madison Beer’a aitti. Videoyu 148.000’den fazla kullanıcı gördü.

Ünlü olmadan önce YouTube kanalında ve kendi websitesinde şarkılar söylüyordu. Ülkesindeki bir çok Yahudi çocuğu gibi o da Sleepaway kampına katıldı. (Bat Mitzvah denilen bir seremoni)New York’un Point O’Pines bölgesine giden Madison burada su kayağı ve daha fazlasını bu kamp sayesinde öğrendi.

Katıldığı kamptan bir anı.

İlk çıkışını ”Dead” şarkısıyla yapan Beer, milyonlarca fana ve takipçiye ulaştı. Fanları tarafından bir çok hesap açıldı.

2015’ten 2017 yılına kadar Jack Gilinsky ile sevgili olan Beer, şimdilerde Zack Bia ile birlikteliğini sürdürüyor.

Madison Beer Ve sevgilisi Zack Bia

”21. yüzyıl kadın şarkıları, New York’un şarkı sözü yazarları ve New York’un şarkıcıları” listelerinde ismi yer aldı. 2018 yılında Billboard’un kategorize ettiği ”2018’in 10 pop yıldızı” listesinde boy gösterdi.

2017 Galore Magazin Dergisi için verdiği pozlardan biri

Daha sonra ”Say It To My Face”, Justin Bieber etiketli ”Island Def Jam” şarkılarını piyasaya sürdü. Aynı zamanlarda ”Melodies” şarkısına klip çeken Beer’a Justin Bieber eşlik etti. Cody Simpson iş birliği ile Radio Disney’de ” Valentine” şarkısını yayınladı.

L’Officel İndia Dergisi 2016

2018 ‘in 2 Şubat’ında ilk Ep’si ”As She Pleases”ı yayınladı. Billboard Top Albüm Satışları listesinde 49. sırada, Billboard 200 listesinde 93. sırada yer aldı. 9 Kasım 2018’te ” Hurts Like Hell” ve ”Offset” single’ larını yayınladı.

2019 yılına geldiğimizde Beer, ”MB1” albümünü hayranları ile buluşturdu.

Son olarak Martin Solveig ve Jax Jones ile birlikte ” All Day And Night” şarkısıyla karşımıza çıkan Beer, daha çok üne kavuşacak ve sesini duyuracak gibi gözüküyor.