”Seni Dert Etmeler” şarkısı ile büyük bir hayran kitlesi yakalayan Madrigal grubu ilk olarak 2007 yılında kariyerine başladı. Madrigal isminin anlamı Orta Çağ dönemlerinde, Rönesans ve Barok yıllarında genelde dini nitelik taşımayan vokal müzik kompozisyonudur. Grup üyeleri Ceyhun Kaan Karakaş ve Kaan Alıcı tarafından ilk olarak Mavera ismiyle kuruldu. Daha sonra Anıl Erdem Cevizci, Sanlı Akgün ve Burak Emir Kamacı gruba dahil olmuştur.

İlk olarak 2015 yılında ”Neden Diye Sorma” şarkısı ile kendilerini duyurmuşlardır. Şarkının sözleri Ceyhun Kaan Karakaş’a aittir. Aynı yıl ”Anı ” adında bir single çıkartmışlardır. 2017 yılında ”Sonunda”, 2018 yılında ”Yapboz”, 2019 yılında ”Kelebekler” adlı singleları çıkartmışlardır.

2020 yılına geldiğimizde ise ”Seni Dert Etmeler” adlı çalışmaları ile grup adına duyurmayı başarmıştır. Bu şarkı Tiktok’ta bir akımı da başlatmıştır. Ama bu şarkı ile adını duyurulduğu düşünülse de, Madrigal daha önceki şarkıları olan ”Kelebekler ve Neden Diye Sorma ” ile de ilk hayran kitlelerini oluşturmuşlardır. Yine aynı yıl ”Aynadaki Görüntün” adlı şarkı ile hayranlarını sevindirmişlerdi.

2021 yılında ise ”Neogazino” adını verdikleri, kliplerini aynı ay sırasıyla çıkarttıkları bir dizin klip yayınlanmıştır. Hepsinde ayrı ayrı hikaye barındıran şarkı ve klipler hayranlarının ve izleyenlerin dikkatini çekmiştir. Grup Number One Müzik Ödüllerinde ”En İyi Grup” kategorisinde ilk ödüllerini kazanmıştır.

Madrigal Temmuz ayında bir konser turnesine çıkmıştır. Yakınlardaysanız mutlaka dinlemeye gidin.