Sahne adıyla Maitre Gims, gerçek adı Gandhi Djuna olan ünlü rapçi 06.05.1986’da şuan ki Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti olan Kinshasa’da gözlerini açmıştır.

2 yaşındayken ailesi ile birlikte Paris’e göç etti. Babası Djuna Djanana Kongolu tanınan bir sanatçıydı. 2016 Nisan ayında talihsiz bir sahne çökmesi nedeniyle hayata veda etti. Dadju, Bedjik ve X Kang adlarında 3 tane erkek kardeşi vardır. Kardeşlerinin de kendi rap kariyerleri bulunmaktadır.

Müzik kariyerine 15 yaşında (2012) ”Sexion d ‘ Assout” isimli grupla başladı. Gruptayken bir Fransız üniversitesinde grafik tasarımı bölümü okumaya devam etti.

Gims’in 2004 yılında Müslümanlığı seçtiği bilinmekte. 4 çocuğu olan Maitre Gims, Fransa’da büyümesine rağmen Fransız vatandaşlığını alamadı, bunun sebebi ise ilk eşinden boşanmadan 2005 yılında ikinci evliliğini gerçekleştirmesi. Fransız yasaları, vatandaşlık için çok eşliliği kabul etmiyor.

Maitre Gims, daha sonraları gruptan ayrılarak yoluna yalnız devam ediyor. 2013 yılında ilk albümü olan ‘Subliminal’i’ dinleyicileri ile buluşturarak, Belçika ve Fransa’da büyük beğeni topladı. Böylece büyük bir ticari başarıya ulaşmış oldu. Geçtiğimiz yıl Mart ayında üçüncü albümü olan ‘La Centinture Naire’ Fransa’da önde gelen müzik yayıncıları derneği olan SNEP’te yaklaşık 3 ay boyunca zirveyi kimseye bırakmadı.