Dillerden düşmeyen, radyoların sürekli çaldığı ”Bi Fırlatsam” adlı şarkının sahibi Melike Şahin. 1991,İstanbul doğumlu Melike Şahin Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında müzikal kariyerine Klasik Müzik Korusu ile adım attı.

Daha sonra Gulbabamusic’te çalışan Melike, Baba Zula’nın yeni bir vokal arayışına evet demiş ve ilk konserini Berlin’de vermmiştir. Ardından Meksika, Hindistan gibi ülkeler ile devam etmiş.

2017 yılına gelindiğinde ” Deli Kan” ortaya çıkmış, bestesini ve düzenlemesini de Cihan Mürtezaoğlu yapmıştır. Aynı yıl Cannes Film Festivali’nde Tony Gatlif’in son filmi olan Djam’ın dünya premiyeri öncesi konser vermiştir.

Ardından ”Bi Fırlatsam, Boom Pam grubu ile Beni Yalnız Koma, Levni ile Ham Meyveler, Sevmek Suçsa Suçluyum, Tutuşmuş Beraber, Kara Orman, Hepsi Geçti Kimin Izdırabı, Sakla Beni gibi şarkılarını yayınlamıştır. Ayyuka’nın ”Hayat Derde Bandı Beni” gibi birçok başarılı cover’ı da bulunuyor.

Sevmek Suçsa Suçluyum adlı şarkının klibini daha önceden tanıştığı Tony Gatlif çekmiştir. Klipte Nilipek gibi birçok ünlü yer almaktadır. Şarkı bu aralar popüler olan ”Hercai” dizisinde de kendine yer edinmiştir.

Farklı tarzı ile bizi eski zamanlara götürmeyi başaran Melike Şahin konserlerine de aralıksız devam ediyor ve iki kedisi ile birlikte yaşıyor.

Melike Şahin’in derin sözleri ile bizi kendi gözü ile gördüğü penceresine götürmesi dileğiyle.