Gerçek adıyla Natalia Noemi Keery-Fisher, ya da bilinen bir başka adıyla Teddy Sinclair, 15 Ağustos 1986 yılında Bradford, Batı Yorkshire, İngiltere’de dünyaya geldi.

Daha küçük bir çocukken, ailesi Bradford’dan ayrıldı ve ilk yıllarını İngiltere, Jamaika ve İspanya arasında seyahat ederek geçirdi.
14 yaşında evden kaçtı ve ilgisi olmasına rağmen odağını oyunculuktan uzaklaştırdı. Genç yaşlarını dejenere olmuş (bozulmuş) olarak tanımlar. Eski erkek arkadaşlarının evini, onlar içindeyken ateşe vermeye çalıştığı gibi hakkında bir çok yasal suçlama vardır. Ayrıca sık sık intihar girişiminde bulunduğu da bilinmektedir.
Bu yalnız ve depresyonla geçen çocukluğunun ardından kendini ifade etmenin yolu olarak müziği keşfetti ve müzikle uğraşmaya başladı.

2003’te, Leeds’te BBC Radio 1 MC Savaşı kazandığında “Candy Rapper” olarak önemli bir atılım gerçekleştirdi. İngiltere’deki müzik şirketi Adventures in Music’e imza attı ve Şubat 2005’te “Playgar Nice” adlı ilk single’ını yayınladı. 

2009 yılına kadar bir çok televizyon programı ve filmler için şarkı sözleri yazdı.

Ocak 2009’da, Los Angeles’dayken, DJ onun demolarını dinledikten ve Natalia’nin bir kayıt anlaşması olmadığını öğrendikten sonra onu will.i.am’a tanıttı. Böylece will.i.am tarafından keşfedildi ve will.i.am Music Group ile bir anlaşma imzaladı. Natalia’nin 2011 Billboard röportajında kayıt stüdyosu hakkında, “Gerçekten harika, yaratıcı bir kimyamız var.” dedi.

İlk defa 2010 yılında Hamburg’daki Neidklub’da Natalia Kills olarak sahne aldı.
Aldığı olumlu tepkilerden dolayı sahne adını benimsedi. Fakat plak şirketi ona, yasal adı olan “Natalia Cappuccini” nin ‘tarif edilemez’ olduğunu söyledi ve bu isimi kullanmasını tavsiye etti. 

Aynı sene içerisinde Kills, ilk albümü olan Perfectionist’i yayınladı. Almanya’da Nisan 2011’de Alman Top 10’a giren ilk single’ı “Mirrors” ın piyasaya sürülmesinin ardından, albüm Natalia tarafından bir konsept albümü olarak tanımlandı ve herkese mükemmeliyetçi (Perfectionist) olduğunu iddia etti. Albüme dört single, “Mirrors”, “Wonderland”, “Free” ve “Kill My Boyfriend” eşlik etti. 2010 ve 2011 boyunca, Kelis, Robyn, Kesha, Katy Perry ve Black Eyed Peas için çeşitli turlarda çıktı. LMFAO’nun “Champagne Showers” şarkısına ve Junior Caldera’nın “Lights Out (Go Crazy)” şarkısına eşlik etti.

14 Eylül 2012’de, ikinci stüdyo albümü olan Trouble’ın tanıtımına başlamak için “Tartışma” başlığı altında bir videoyu açıkladı. Albüm sorunlu çocukluğu ile ilgiliydi. 25 Ağustos 2013’te Brooklyn, New York City’de düzenlenen 2013 MTV Video Müzik Ödülleri sonrası yapılan bir partide, Trouble’dan çeşitli şarkılar seslendirdi. Trouble, 3 Eylül 2013’te Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da dijital ortamda resmen yayımlandı.

Kills, 23 Mayıs 2014’te, New York’ta Willy Moon ile evlendi.

Günümüzde, Madonna gibi ünlü isimlerle çalışmış olup şarkı sözleri yazmaya devam etmektedir.