Dile kolay 5 yıllık bir serüvenin ardından çıkış yapmış olan NATTY kimdir?
Hadi, NATTY‘nin genel profiline bakalım!

Gerçek Adı: Ahnatchaya Suputhipong
Sahne Adı: NATTY
Doğum Tarihi: 30 Mayıs 2002
Uyruğu: Taylandlı

NATTY, küçük yaşlarda K-Pop sektörüne atılmak için Tayland’tan Kore’ye JYP Ent. stajyeri olmaya gitmiştir.

Stajyerliğindeki potansiyelinden ve yaşının vermiş olduğu enerjisinden dolayı JYP‘nin yeni kız grubu projesi olan ve televizyon ekranlarına sunduğu hayatta kalma programı SIXTEEN‘e katılmayı başarmıştır.

Finale kadar gitmeyi başaran NATTY maalesef hem yaşının çıkış yapmak için küçük olmasından hem de yaşının vermiş olduğu acemilikten dolayı yeni kız grubu TWICE‘da yer alamamıştır.

Hayal kırıklığına uğrayarak bir süreliğine inzivaya çekilen NATTY, hayalini gerçekleştirebilmek ümidiyle yeni bir hayatta kalma programı olan Idol School‘a katılmıştır.


Bu programda da kendinden ve yeteneğinden iyi bir şekilde söz ettirmeyi başaran NATTY maalesef hayalini gerçekleştirmesine ramak kala başarısızlıkla karşılaşmış ve idol olma ümitleri bir kez daha suya düşmüştür.

blank

Bunun üzerine daha derin bir hayal kırıklığına uğrayarak ailesinin yanına dönen NATTY, uzun bir süre her şeyden elini ayağını çekmiştir.

2019’un ortalarından sonlarına doğru görmeye başladığımız NATTY, hayranlarına sosyal medya hesapları aracılığıyla sürekli bir şeylerin “yakında” geleceğini müjdeliyordu.

2020 yılının Nisan ayının başlarında Kore medyasında çıkan haberlerin NATTY‘nin yeni bir şirketle antlaşma imzaladığı ve çıkışının yakın bir tarihte gerçekleşeceği yönündeydi.


Swing Ent. tarafından doğrulanan bu haber ve promosyonları yapılmaya başlanan gelmekte olan bu çıkış büyük bir merakla büyük bir kitle tarafından beklenildi.

Nihayetinde NATTY, 7 Mayıs 2020 tarihinde çıkış şarkısı olan NINETEEN‘i yayınladı ve böylelikle hayalini gerçekleştirmiş oldu.