Son zamanlarda oldukça dikkat çeken Nova Norda tarzı ile kendisi için bir hayran kitlesi oluşturdu bile. Müziğe 7 yaşında piyano çalarak başlayan Nova 1991 doğumlu. Gerçek adı Ecem Böke olan Nova, çeşitli gruplarda ve korolarda şarkı söylemiş. Nova Norda’nın anlamı ise Kuzey Yıldızı.

Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan Nova, 2014 yılında Müzik Kulübünde koro şefliği yapmıştır. Üniversiteden mezun olduktan sonra medya, iletişim alanında çalışmaya başlayan Nova, iş çıkışı eve gidip piyanosunun başına geçip, besteler yapmış ve zaman geçtikçe hayallerinin peşinden giderek kurumsal hayatı bırakmıştır.

Nova 2018 yılında ”Çıktım Bi Yola” single’ı yayınlandı. Ardından ”Dinozorlar, Boşver, Beni Biraz, Varım, Zor ve Kuzeye Kaç” şarkıları yayınlandı.

Orkun Işıtmak’ın ”Senden Önce” adlı şarkısına ve 2019 yılında Bege ile ”Yeniden”adlı düette sesine yer verdi. Bunların yanı sıra Can Ozan, Birkan Nasuhoğlu, Sertab Erener gibi isimler ile aynı sahneyi paylaşmıştır.

Şimdilerde yeni albüm aşamasına giren Nova Norda kendisine has bir hayran kitlesi oluşturmuş durumda. Konserlerine de hız kesmeden devam ediyor. Şarkılarını ve müziğe vereceği yeni solukları merakla bekliyoruz.