Gerçek adı Austin Richard Post olan sanatçı, son yıllarda aynı anda birçok dal ile ismini duyurmaya başlamıştır.

Amerikalı şarkıcı, rapçi, söz yazarı, yapımcı ve aynı zamanda da gitaristtir.

İlk şarkısı Şubat 2015’de çıkan White Iverson ile duyulmuştur.

Doğum tarihi 4 Temmuz 1995’tir. Daha öncelerde müziğe olan ilgisini gitarıyla girdiği yarışmalarla belli etmişti. Ancak gitar telleri bozulduğu için elenmişti. İlk ününe ise okuda, 16 yaşında bağımsız bir şekilde oluşturduğu müziğini sınıf arkadaşlarıyla paylaşarak kavuştu.

Grapevine lisesinden mezun oldu. Sonra Tarrant Country üniversitesine kaydoldu ama sadece birkaç ay katıldı.

Üniversiteden ayrıldıktan sonra arkadaşı ile birlikte Dallas’tan Los Angeles’a taşındı, yazdığı ilk şarkısı olan White Iverson’ı paylaşmasıyla daha genel bir üne kavuşmasına bir adım daha yaklaşmış oldu.

Daha sonra ise “Too Young”, “What’s Up” “Patient” ve “Tear$”. adlı yeni müzik parçalarını piyasaya sürdü. 2015’in Ağustos ayında, Republic Records ile kontrat imzaladı.

Çıkardığı hit parçalardan sonra “50 Cent”, “Young Thug” ve “Kanye West” gibi birçok ünlü rap grupları ile çalışmaya başladı.

 

Malone Kanadalı şarkıcı ve söz yazarı Justin Bieber ile yakın arkadaşlık kurdu ve Bieber’ın ön grubu olaraktan dünya turuna çıktı.

Post’un sahne ismi profesyonel basketbol oyuncusu Karl Malone ile ilişkili olsa da, o bunun aksini söylüyor. The Breakfast Club adlı röportajda, şöyle açıklıyor “Post benim soyadım ve ben ismi sadece uydurdum.”