Güzel oyuncu 22 Kasım 1984’te New York’ta doğdu. Oyunculuğunun yanı sıra şarkıcı ve söz yazarıdır. Babası Danimarkalı Karsten Johansson mimar, annesi ise Polonyalı Melanie Sloon, yapımcıdır. Christian adında babasının ilk evliliğinden olan bir abisi, Hunter adında bir ikiz kardeşi, Vanessa adında bir ablası ve bir de Adrian adında erkek kardeşi var. Ablası Vanessa, Scarlett kadar tanınmasa da oyuncu. Christian ise film yapımcısı ve yönetmendir.

Scarlett, 1994 yılında ‘North’ filmi ile film hayatına atıldı. 1998 yılında ‘The Horses Whisperer’ filmi ile üne kavuşmaya başlayan yıldız, ‘Ghost’ filmi ile 2001 yılında tanındı. Oyunculuğa atıldıktan sonra neredeyse her yıl bir filmde oynayan çekici oyuncu 2003 yılında ‘Lost In Translation’ filmindeki oyunculuğu ile Venedik Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü’ almıştır. Ben Scarlett’a 2014 yılında oynadığı ‘Lucy’ filmi ile hayran oldum. Sanki her hücresi ile oyunculuk için yaratılmış bir kadın.

Biraz özel hayatına bakacak olursak Scarlett tek eşliliğe inanan biri olmadığını açıklamasına rağmen 2008 yılında Ryan Reynolds ile evlendi. Fakat, 2011 yılında ayrıldılar. Daha sonraları gazeteci Romain Dauriac ile birlikte olan Scarlett, 2014 yılında ikinci evliliğini yaptı. Ama ikilinin yolları 2017 yılında ayrıldı. Çiftin Rose Doroty adında bir kızı var. Yakın zaman da ise yetenekli oyuncuyu, Colin Jost ile birlikte üçüncü evliliği bekliyor.