Ünlü olmadan önce:

1997 doğumlu ve gerçek adı Dominic Harrison’dır. Babasının gitar dükkanı vardır ve dedesi de bir müzisyendir. Sürekli Freddie Mercury taklidi yapan Yungblud’ın müzik yeteneğini erkenden fark eden annesi, onun başarılı olabilmesi için hep destek olmuştur. Şarkıcı da yakınlarından gördüğü bu destekle kendi yolunu çizmeye başlamıştır.

Sanatçı kişiliği:

Sahne adını Yungblud olarak belirlemesinde düşünüldüğü gibi özel bir neden yoktur. Gerçek adının yaptığı müzikle bağdaşmayacağını düşündüğünden menajerinin ona taktığı isim olan “Yungblud”ı kullanmak istemiştir. Müziğini emo, rock ve hip hop ezgileriyle besliyor. Çünkü küçükken Oasis, The Beatles, My Chemical Romance ve Arctic Monkeys dinleyerek büyümüştür. İlk şarkısını 11 yaşında okul arkadaşı Lizzie hakkında yazan şarkıcının “Hope For The Underrated Youth” ve “Parents” şarkıları da en değerli şarkılarındandır. Sadece şarkıları değil, tarzıyla da adından söz ettiriyor. Makyaj yapıyor, oje sürüyor, pembe çoraplarını asla ayağından çıkarmıyor ve etek bile giyiyor. Bu şekilde cinsiyet kalıplarını yıkmaya çalışırken, onun hakkında kötü konuşanlara da kulaklarını tıkıyor. Bu kalıpları yıkmasında annesinin büyük bir rolü vardır. Annesi, o istiyor diye okul etkinlilerinde ruj ve oje sürmesine izin vermiş. Hiçbir şekilde ona karşı çıkmamış. Lady Gaga ve Arctic Monkeys’e hayran olan şarkıcı, “Onlar bu ortama uyumlu görünmüyorlardı ve böylece kendi dünyalarını yarattılar. Ben de onlar gibi olmak istiyordum” diye tarzını nasıl oluşturduğunu açıklıyor.

İlişkisi:

11 Minutes” şarkısını birlikte yazdığı Halsey ile 2018’in sonlarına doğru ilişkileri başladı ve 1 yılın sonunda da sona erdi. Halsey ayrılık haberinin ardından ”Ortada bir şey olmadan da ilişkiler bitebilir” diye bir açıklama yapmıştır ve arkadaşça ayrıldıklarını söylemiştir.