Uzun dizilerden sıkılıyor musunuz? Yemek yerken izlemelik kısa diziler mi arıyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz, bu liste tam size göre!

NOT: Liste IMDB puanı baz alınarak sıralanmıştır. Spoiler içerebilir.

  1. Rick And Morty (9.3)
rick and morty ile ilgili görsel sonucu
Geleceğe Dönüş filminin Emmet Brown’ına oldukça benzeyen çılgın bilim adamı ile torununun maceralarını konu alan ve popüler kültüre, siyasete, dünyaya göndermeler yapan, oldukça beğeni toplayan bir animasyon.

   2. Death Note (9.0)

Ä°lgili resim
2006’da çıkmasına rağmen günümüzde hala yankılarını sürdüren, en iyi animelerin başını çeken bir yapım. 
Canı sıkılan bir ölüm meleğinin dünyaya bir Ölüm Defteri bırakması ve ölüm defterini oldukça zeki gencimiz Yagami Light’ın bulmasıyla başlayan animeyi izlemeye başladığınızda bırakamayacağınızı garanti edebilirim.


   3. Friends (8.9)

Ä°lgili resim
1994-2004 arasında 10 sezon boyunca devam eden bu dizi de günümüzde hala sevilenler arasında.
20’li yaşlarında 3 kadın ve 3 erkeğin yaşadıkları maceraları konu almakta. Diziye konuk olan 30’u aşkın oyuncuyla, kahkaha, üzüntü, şaşkınlık, ayrılık, aşk duygularından hepsini bu dizide bulabilirsiniz.

   4. One Punch Man (8.9)

one punch man ile ilgili görsel sonucu
Günlük hayattan sıkılan Saitama, en güçlü süper kahraman olma hayali ile sıkı bir spora başlar. Spor konusundaki hırsını durduramaz ve saçları dökülür. Kel bir süper kahraman olma yolunda hızla ilerler ve hedefine ulaşır. Karşısındaki rakipleri tek yumrukla devirir. Animenin ismi de buradan gelmektedir.
Yaşadığı kolay ve komik zaferleri konu alan bu animeyi seveceksiniz.

   5. Seinfeld (8.9)

seinfeld ile ilgili görsel sonucu
Dizi, Jerry Seinfeld ve arkadaşları George Costanza, Elaine Benes ve Cosmo Kramer’ın günlük hayatta ki komik maceralarını konu alıyor.
Jerry bir komedyendir. Arkadaşı George ise girdiği her işi batıran, yalancı, her zaman kaybeden bir adamdır. Elaine ise zamanında Jerry ile çıkmıştır ve yakın arkadaş olarak kalmışlardır. Dürüstlüğü sebebiyle sürekli başını belaya sokar, erkek arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalır. Dizinin en çatlak karakteri ise Jerry’nin kapı komşusu Kramer’dır. Jerry’nin evini kendi evi gibi kullanmasıyla ve kapıdan girip direk buzdolabına yönelmesiyle meşhurdur.

[Kaynak]

   6. The Office (8.8)

the office ile ilgili görsel sonucu
Bir kağıt şirketinde müdür 
Michael Scott ve çalışanları arasında geçen olayları konu alan dizide, 
Michael Scott’ın utanç verici şakaları ve çalışanlar arasındaki komik anlar diziyi güzel kılan detaylardan.

   7. Attack On Titan (8.7)

attack on titan ile ilgili görsel sonucu
Attack on Titan, insanların Titan adı verilen dev yaratıklar karşısında verdiği hayat mücadelesini anlatıyor. Çeşitli teknolojik aletlerle donatılmış askerler, küçük insanlar, çeşitli entrikalar, çaresiz köy halkı ve güzel efektlerle bezeli bu animeyi sıkılmadan izleyeceksiniz.

   8. South Park (8.7)

south-park-2332-1366x768
Çizimleri ve diğer animasyonlardan farklı olmasıyla dikkat çeken bu dizi, Kolorado’da yaşayan dört çocuğu merkezine alır. Irkçı, politik, küfürlü söylemleriyle eleştirilmesine rağmen hayran kitlesini korumayı başarmıştır.
Dizi +18’dir.

   9. The Simpsons (8.7)

the simpson ile ilgili görsel sonucu
İyilik meleği bir Polyanna olan, mavi saçlı Marge’ın, liseyi sonunculukla bitiren saf Homer ile evliliğinden üç çocuğu olur ve Simpsons ailesi ortaya çıkar. Her bir karakterin sorunlarını, komik taraflarını, anılarını, diğerlerine dalaşmasını izlemekten keyif alacaksınız.

   10. It’s Always Sunny In Philadelphia (8.7)

ıts always sunny in philadelphia ile ilgili görsel sonucu
Kendilerini “The Gang” olarak adlandıran iki kardeş, onların iki arkadaşı ve üvey babaları ile geçen maceraları konu alan dizide, çetenin kendi çıkarları için sürekli birbirinin ayağını kaydırması, birbirini satmaları ve yaptıkları sahtekarlıklar ve rezillikler diziyi renkli kılıyor.

   11. Steins Gate (8.6)

steins gate ile ilgili görsel sonucu
Kişisel yorumumu katacak olursam; izlediğin en iyi animelerden biri.
Okabe Rintarou (en sağda) ve Mayuri’nin (onun hemen yanında) bir konferansta bulunması, duyulan bir çığlık, bir mesaj ve olayların başlangıcı…
Okabe, telefonunun CERN adlı bir grubun zaman makinesi işlerine yanlışlıkla karışmasından habersiz şaşkınlık yaşarken, düşük bütçeli üç kişiden oluşan tek odalı laboratuvar-evinde araştırmalara başlar.
İşin içine giren onlarca karakter, çözülen şifreler, kurtarılmaya çalışanlar ve alfa-beta dünya çizgileri ile beyninizi yakacak bir bilimkurgu animesi.
Steins Gate’i izleyenlerin anlayacağı, manidar bir yıl olan 2018’de Steins Gate 0 animesi gelerek bizleri sevindirdi.

   12. Monster (8.6)

monster anime ile ilgili görsel sonucu
1980’lerin Almanya’sında ünlü bir beyin cerrahı olan Dr. Tenma, karşılaştığı bir Türk annenin, çocuğuna yardım etmek yerine daha statülü birini kurtarmasına isyanı ile kendine gelir ve vali yerine, hastaneye getirilen küçük bir çocuğu ameliyat eder. Bu onun terfisine ve nişanlısına mal olur.
Ameliyat ettiği Johan adlı çocuğun ikizi Anna ile beraber ortadan kaybolması, şehirde ard arda yaşanan ölümler sonrası animede yıllar sonrasına gidilir. Tenma’nın bir şekilde, hayatlarına ayrı devam eden ikizlerle yolu kesişir ve gizemli olaylar başlar.

Anime’de Türklere dair bir çok sahne yer almakta.

   13. Louie (8.6)

louie ile ilgili görsel sonucu
İki çocuk sahibi, dul bir komedyen. Hem stand-up gösterisi yapıyor, hem çocuklarına bakmaya çalışıyor, hem de aşk hayatına vakit ayırmayı deniyor.
Diziyi Louis C.K kendi yazıyor, yönetiyor ve oynuyor.

      14.  Futurama (8.5)

Ä°lgili resim
New York’da pizza dağıtıcılığı yapan Philip J. Fry , 2000 yılına girilen yılbaşı gecesinde bir laboratuvara pizza götürür. Gittiği laboratuvarda yılbaşına saniyeler kala yanlışlıkla bir kapsülün içinde kilitli kalır. Bu kapsülde 1000 yıl boyunca donmuş olarak kalan Fry 3000 yılına girilen gecede tekrar uyanır. Burada tek gözlü Leela ve robot Bender ile tanışır ve üçü birlikte Fry’ın yaşayan son akrabasını bularak Planet Express adındaki kargo servisinde çalışmaya başlarlar.
Dizi, günümüzü ve teknolojiyi oldukça eleştiriyor.
[Kaynak]

   15. Brooklyn Nine Nine (8.4)

Ä°lgili resim
Brooklyn’in 99 numaralı bölgesindeki karakolu, her bölümde ayrı bir konuyla ele alan bir dizi. Her bölümde farklı maceralara atılan kahramanlar, birbirleriyle yarışmadan, başlarını belaya sokmadan da duramıyorlar.

      16. Modern Family (8.4)

Ä°lgili resim
Vietnamlı bir bebeği evlat edinen gay bir çift. İspanyol ve kızı yaşında bir kadınla evli, İspanyol bir üvey çocuğu olan bir baba. Birbirinden tamamen farklı karakterlerde iki kız, bir erkek çocuklarıyla uğraşan bir aile… Bu üç ailenin birbiriyle bağlantısını ve yaşadıkları olayları konu alan dizide, karakterler röportaj yapar gibi kamera karşısına geçip olayları anlatırken çok güleceksiniz.

   17. Scrubs (8.4)

scrubs ile ilgili görsel sonucu
Sacred Heart adlı hastanede çalışan 3 asistan doktorun ve 1 hemşirenin trajikomik ve garip hikayelerini konu alır. Gün boyu başlarından belalar eksik olmaz. Ve tabii ki karmakarışık aşk üçgenleri vardır.

   18. How I Met Your Mother (8.3)

himym ile ilgili görsel sonucu
Dizi, esas adamımız Ted’in çocuklarını karşısına alarak anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmaya başlaması ile başlıyor. Hukuk fakültesinde okuyan Ted’in Marshall ile tanışmasını, Marshall’ın sevgilisi Lily’ye evlenme teklif edeceğini öğrenince, kendisinin de birini bulup evlenmek istediğini anlamasıyla olaylar gelişiyor.
Ekibe sonradan Barney ve Robin de katılıyor ve beşli tamamlanıyor. Dizi boyunca Ted hayatının aşkını ararken, başlarından bir sürü olay geçiyor.

   19. The Big Bang Theory (8.2)

the big bang theory ile ilgili görsel sonucu
The Big Bang Theory dizisi iki üstün zekalı ev arkadaşının hayatına odaklanmaktadır. Leonard  ve Sheldon adında fizikle uğraşan asosyal tiplerdir ve aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Bir gün hayatlarına bodoslama dalan kendilerinin tam zıttı genç ve seksi bir kadın olan Penny onlarda ”büyük bir patlama”ya sebebiyet verecektir.

   20. Family Guy (8.2)

Ä°lgili resim
Başı dertten kurtulmayan baba Peter Griffin, fedakar ama hafif bela paratoneri olan anne Louis ve onların üç çocuğu, ne yapsa yaramayan Meg, fil çocuk Chris, dünyayı ele geçirmeyi kafaya koyan bebek Stewieve tabii ki ailenin yegane üyesi entelektüel köpek Brian’ın çılgın maceralarını konu alıyor. [kaynak]

  21. Tokyo Ghoul (8.0)

tokyo ghoul ile ilgili görsel sonucu
Ghoul denen yaratıklar, insan etiyle beslenen güçlü yaratıklardır. Türkçeye gulyabani olarak çevrilmektedir.
Ken Kaneki adlı saf ve çalışkan gencin bir kafede Rize ile tanışmasıyla başlar anime. Kaneki gece saatlerinde eve yürürken Rize’nin saldırısına uğrar ve ölmek üzereyken, Rize ani bir şekilde öldürülür. Doktorların Rize’nin organlarını Kaneki’ye nakletmesiyle beraber, saf gencimiz her şeyden habersiz gulyabani olur ancak bunu istememektedir.
Bunu saklamaya çalışan, çeşitli gulyabani topluluklarıyla tanışan, insan yemeyen topluluklara giren, değişen Kaneki’nin hikayesi, her sezon sizi daha da içine çekecek ve “Vay be!” dedirtecek bir olay örgüsüne sahip.

   22. Wilfred (7.8)

Ä°lgili resim
Baş rolünde Elijah Wood’un olduğu dizinin konusu: Hayattan sıkılan bir avukatın intihar etmek amacıyla bir ilaç karışımı içmesi ancak zaman geçmesine rağmen ölmemesi, o sıralarda komşusunun köpeği Wilfred’e bakması için ondan ricası üzerine Wilfred’in köpek kılığına girmiş bir adam olduğunu görmesiyle başlar. Wilfred zamanla onun en yakın arkadaşı olur.

   23. The Last Man on Earth

the last man on earth ile ilgili görsel sonucu
Bir virüs salgını sonrası dünyada hiçbir hayvan ve insan kalmamıştır. Dünya tamamen “dünyadaki son adam” olan Phil’e kalmıştır. Yıllarını yalnız geçiren Phil, tüm Amerika’yı dolaşmış ve bir canlı aramış, tabelalara “Tucson’da yaşayan var” yazıları yazmıştır. Umudu tükenmiş ve arabasını bir kayaya sürerek intihar edecekken dünyadaki son kadın Carol ile karşılaşır.
Ama dünyada sadece ikisinin olmadığını anlamaları uzun sürmeyecektir.

   24. 2 Broke Girls (6.7)

Ä°lgili resim
Özgüvensiz, hayattan beklentisi olmayan Max, ve onun tam zıttı özgüvenli, iyi yerlerde yetişmiş ancak birden kendini garson olarak bulmuş Caroline’ın maceralarını konu alır.
Başlarda yıldızları barışmayan ikili sonradan birbirine ısınır çörek dükkanı için para biriktirmeye başlar.