Evet, Breaking Bad dizisi için devam filmi geliyor.

Beş sezon boyunca bu dizi karakterlerini birçok zor durumlara soktu. Ama o karakterlerin içinden başka kimse Jesse Pinkman kadar acı çekmemişti. Dizi bittiğinde sahip olduğu her şeyi kaybeden bir tek o karakterdi. Ve adamın dertleri hala son bulmuş gibi görünmüyor. Ortaya çıkan bilgilere göre film Breaking Bad dizisinin finalinden sonra olacak olayları anlatacak.

Filmi kaleme dökecek ve yapımcılığını yapacak kişi dizinin yaratıcısı Vince Gilligan’nın olacağı bilgilerini aldık. Filmi yönetecek kişi o mu olacak yada filmin çıkış tarihi ne zaman henüz bir bilgi yok. Filmin televizyon filmi(tiyatrolarda yayınlanmayan film) olacağı dedikoduları internette dolaşıyor ama kesin bir kaynak yok.

Film, kaçırılmış bir adamın kaçışını ve onun özgürlük için yaptığı şeyleri konu alacak. O kaçırılan adam tabii ki de Jesse Pinkman. Rolü oynayacak kişi tabii ki de Aaron Paul, Jesse Pinkman rolünde 3 tane Emmy ödülü alan kişi, olacak.

-Spoilers-

Breaking Bad’in final bölümünde Jesse meth yapması için neo-nazizm’i destekleyen bir grup tarafından kaçırılıp esir tutulmuştu. Bir kere kaçmayı denemişti ama başarısız olmuştu. Tabii bunu cezası, onun bir zamanlar sevdiği kadının -Andrea’nın- gözlerinin önünde ölmesini izlemek olmuştu. Bu sırada Walter White onun meth formülünün başka birisi tarafından kullanıldığını öğrenmişti ve bu formülü bilen sadece bir kişinin olduğunu biliyordu. O yüzden Walter yaptığı planla grubun yanına gidip ve her birini öldürmüştü. Böylece Jesse’nin tutsaklığı sevinç ve öfke çığlıklarıyla sona ermişti.

Jesse kaçmıştı ama tam olarak özgür değildi. Onun hikayesi kasıtlı olarak açıkta kalmıştı. Attığı her adımda yanlış yapan bir karakter için büyük bir soru işareti doğmuştu. Ve şimdi görünüşe göre Gilligan yarattığı karaktere kapanış vermek için filmle geri dönüyor. Ben hem dizinin hem de Gilligan’nın hayranıyım, eminim adam hayranlara hak edeceği bir devam hikayesi teslim edecektir.