Bilim kurgu fırtınası sadece Hollywood’u değil dizileri de eline geçirmiş durumda.Bilim kurgu sevenlerin kaliteti ve sürüdürülebilir bir dizi arayışı ise tam gaz sürmekte. Netflix, Blu TV gibi büyük şirketler bu konuda büyük rekabet içinde olsalarda Netflix şu anda rakiplerinin önünde bunun nedeni ise dizi yelpazesinin çok geniş olması.Şimdi ise siz bilim kurgu dizisi arayışında olanlar için Netflix’in son dönemlerdeki efsane dizilerini listeledik.

Stranger Things / IMDb: 9.0

Stranger Things Dizisinin Konusu
 80’li yıllarda gerçekleşen dizide 12 yaşındaki bir çocuğun bir anda ortadan kaybolmasıyla başlıyor.Bu olaydan sonra  bir daha haber alınamayan çocuk için arama çalışmaları başlatılır. Çocuğun ailesi, arkadaşları ve polis 3 farklı koldan arama çalışmaları yaparlar. Araştırmalar derinleştikçe ortaya devlet adına gizli deneyler yapan bir birim ortaya çıkar.

Black Mirror / IMDb: 8.9

İlgili resim

Belkide en çok ses getiren bilim kuru dizilerinden biri olan black mirror da her sezon ve bölüm birbirinden bağımsız bir şekilde ilerlemekte.Öyle ki her bölüm ve sezonda senaristler ve oyuncular değişmekte.Dizinin ortak paydası ise hayatımızı kolaylaştırması beklenen teknolojinin bizleri nasıl avucuna aldığını ve sosyal yaşantımızı nasıl alt üst ettiğini konu alıyor.

Dark / IMDb: 8.7

 

Dizi 2019 almanyasında Winden adlı bir kasabada geçiyor.Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.Dizi 2019 ile 1983 yılları arasında gidip gelmektedir.

Sense8 / IMDb: 8.3

 

Sense8 dizisi Netflix’in orjinal dizileri arasındaki ilk bilim kurgu dizisidir.Dünya’nın birbirinden farklı yerlerinde 8 farklı kişi bir kadının ölümü dolayısıyla zihinsel bir bağ oluşuyor vebu olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalma mücadelesi veriyorlar.

Dizide Seoul, Birleşik Krallık, Mumbai, San Francisco, Chicago, Berlin, Nairobi ve Mexico City‘yi ziyaret edeceği ve dizinin her bölümünde bu 8 kişi ve şehir düzenli olarak karşımıza çıkacak.

The OA / IMDb: 7.9

 

 

Bundan tam 7 sene önce ortalardan kaybolan ve 7 yıldır nerede olduğu hakkında hiçbir fikir olmayan Prairie Johnson adlı  genç ve kör bir kızın ortadan kaybolmasını ve günün birinde gözleri görür bir halde geri dönmesini konu ediniyor.Ancak Prairie’nin dönüşü, kasaba sakinleri tarafından farklı tepkilerle karşılanır. Genç kız, bazılarının mucize olarak gördüğü bazılarınınsa korkarak yaklaştığı biri haline gelmiştir. Prairie’nin yıllardır nerede olduğu merak konusudur. Ama Prairie, hem FBI’a hem de ailesine kayıp olduğu yıllarda başına neler geldiğini anlatmamakta kararlıdır.