Uzun süredir müzik piyasasında alternatif tarz müziğiyle imza bir duruş sergilemiş Marina and the Diamonds, şüphesiz günümüzün kalemi en kıvrak yazarı ve sesini en iyi kullanan sanatçılardan biri.

Kendisi yeni albümünün hazırlıklarını bitirme aşamasına gelmişken biz de onun albümlerinden en beğendiğimiz parçaları derledik.

5-) Girls 

Açılışı ilk albümü Family Jewels albümünün sert parçalarından biri olan Girls ile yapıyoruz. Diamandis, her şarkısında yaptığı gibi bu şarkıda da bir kesim kız grubunu iğnelemekten geri durmamış. Aslında şarkıda biraz da kendi sert tavrını anlatırken alttan alta hepimizin hayatında yer alan ”onlar konuşurken uykuya dalabileceğimiz” tiplere de güzel mesajlar vermiş.

4-) Are You Satisfied? 

”İnsanlar ne yapmanı söylemeyi severler.
Ve eğer benim gördüğümü görmüyorsan bu benim sorunum değil.”
Şarkının ana teması yukarıdaki kısımlarında da görüleceği üzere tam olarak ”bende de var” diyebileceğiniz dert: insanlar. İnsanların gereksiz konuşmalarına kulak asmaktan yorulmuş bir Marina, hepimizin derdine tercüman olup bu şarkıyı önümüze sunmuş.

3-) Starring Role 

Marina’nın ikinci stüdyo albümü Electra Heart’ın can alıcı şarkılarından biri: Starring Role. İkinci albümün ana temasını yansıtan  parça, arada kalmış bir kızın istediklerini ve istemedikleri arasında kalışını belki de en iyi yansıtan eser. Yardımcı rol olmaktansa yalnız olmayı tercih edecek kadar sert bir kızın sana tapıyorum diyebilecek duruma getiren bir aşk haddinden iyi sembolize edilmiş.

2-) Lonely Hearts Club

Albümün adeta marşı olan parça Electra Heart’ın elektronik tınılarının en iyi kullanıldığı parçalardan biri. Dürüst olmak gerekirse, Electra Heart albümünü dinledikten bir süre sonra barındırdığı ağır EDM alt yapıları insanı bunaltabiliyor fakat Lonely Hearts Club bunun oldukça dışında bir parça.

1-) Savages 

Günümüz dünyasının haksızlıklarını, savaşlarını ”Tanrıdan korkmuyorum, bombayı yapan adamdan korkuyorum.” diyerek özetleyen bu nadide parçaya listede yer vermesek olmazdı. Savages, toplumların huzursuzluklarını, karmaşasını ön söz gibi önümüze koyuyor. Şarkının sarsıcı sözleri bir kenara, ilmek ilmek işlenmiş alt yapısı da fena vuruyor, bizden söylemesi.