Söz yazarları her şey hakkında şarkı yazabildikleri gibi hayatlarına giren, hayatlarına etki eden ya da sadece aynı ortamda bulundukları erkekler hakkında da yazdıkları bazı şarkılar oluyor. Hal böyleyken, yazdıkları şarkıların içeriği sadece aşk olmakla kalmıyor. Biz bu şarkıları sizin için derledik.

10-) Jessie J – Do It Like a Dude

Aslında biraz karmaşık bir şarkıyla listemize başladık çünkü Jessie J’in aynı zamanda piyasaya giriş şarkısı olan Do It Like a Dude’un tam anlamıyla bir erkeğe yazıldığı söylenemez. Biliyoruz, şimdi aklınıza ”Şarkıda erkeğe sesleniş var.” diyorsunuz fakat Jessie J o dönemlerde biseksüel olduğunu açıklamıştı. Hatta klipte Jessie’nin eski sevgilisi de yer alıyor.

9-) Beyoncé – Don’t Hurt Yourself

”Eğer bu boku tekrarlarsan karını kaybedeceksin.”
B, bu şarkıyı ilk yayınladığında bunun alter  bir kavga olduğu, albüm konsepti olduğu söyleniyordu. Ardından kocası Jay-Z yayınladığı albümünde karısını aldattığından bahsedince iddialar Beyonce’nin aldatıldığına doğru kaydı. Sonrasında Becky olayının da çıkmasıyla beraber şarkının Jay-Z için yazıldığı netleşmiş oldu.

8- ) Cardi B – Be Careful

Taze bir şarkıyla devam ediyoruz. Henüz yayınlanışının üzerinden bir gün bile geçmemesine rağmen başarılı rapçi Cardi B’nin yeni teklisi Be Careful üzerine birçok iddia atılmaya başlandı bile. Kendisini aldatmasıyla gündeme gelen nişanlısı Offset’e diss olduğu söylentileri, iddiadan ilerisi olduğunu düşündürtüyor.

7-) Amy Winehouse – Between the Cheats

2011 yılında yayınlanan şarkının içeriğini tahmin etmek aslında pek de zor değil. Kime yazıldığını da tahmin etmek bir o kadar kolay. Amy Winehouse’un ölüme sürüklenmesine sebep olan aşkı Blake Fielder Civil’e her zaman yazdığı acılı aşk şarkılarıyla gündeme gelmişti.

6-) Britney Spears – Liar

Bir döneme damga vurmuş aşk: Justney. İkili yollarını ayırmış, ”köprüden” çok sular geçmiş, her ikisi de çoluğa çocuğa karışmış olmasına rağmen hala birbirlerine şarkılarında göndermeler yapıyorlar. Liar’ın sözlerinin Justin Timberlake’in, Spears için yazdığı şarkının sözlerine cevap gibi görünmesi fanları bu şarkının Timberlake’e yazıldığına iyice ikna etmiş olacak ki klipler bile hazırlanmış.

5-) Ellie Goulding – On My Mind

Sürekli olarak İngiliz medyasında çalkantılı ilişkileriyle yer bulan isim Goulding’in bu şarkıyı yazdığı isim aslında çok tanıdık. Kısa bir süre Ed Sheeran’la ilişki yaşamasına rağmen aralarında her ne geçtiyse Ellie’ye ”Sen kalbimi istedin ama ben sadece dövmelerini beğendim.” dedirtmiş.

4-) Lily Allen – Three

İngilizlerin belalı kızı, müzik asisi Lily Allen’ı her zaman meslektaşlarına attığı disslerle andık fakat bu sefer durum biraz farklı. Lily Allen bu sefer yeni boşandığı eşine göndermeler yapıyor fakat bunu her zamanki sertliğiyle yapmak yerine üç yaşındaki kızının ağzından babasına sitemvari bir şekilde deniyor.

3-) Little Mix – Hair

Normalde bir grubun tek bir kişiye diss atması kulağa mantıksız geliyor fakat bahsettiğimiz grup, arkadaşlıkları kardeşliğe dönüşmüş Little Mix ise bu pek de tuhaf değil. Aslında şarkı yayınlandığında hiç kimse bunun grup üyesi Perrie Edwards’ın henüz biten ilişkisi Zayn Malik hakkında olduğunu düşünmemişti ancak grubun turnede yaptığı konuşmalar şarkıyı bu yöne çekti.

2-) Taylor Swift – Out of the Woods

Şarkıda anlatılan kar aracı kazası olayı, klipteki kağıt uçak kolye ve daha birçok detay…Aslında Taylor Swift’in 1989 albümünün birçok şarkısı bir süre ilişki yaşadığı Harry Styles ile ilgili. Swift’in yazarlık başarısı reddedilemez, göndermeli aşk şarkılarında isim yapmış durumda olsa da bu bir yazar için normal karşılanacak bir durum.

1-) Mariah Carey – Obsessed

90’ların sonuna damga vuran bir şarkı: Obsessed. Dönemin yıldızı Mariah ile efsanevi rap sanatçısı Eminem ile arasında geçmeyen daha doğrusu geçemeyen bir ilişki hakkında yazılan birçok şarkı var. Eminem’in dissiyle başlayan şarkılar serisine Carey Obsessed ile noktayı koymuştu.