WM03-3

Merhaba, merhaba! Uzun zamandır sadece ilk makaleyle kaldığımın farkındayım. Sorun şu ki girememe bahanelerimi buraya yansıtıp sizi sıkmak istemiyorum. O yüzden çokta mükemmel olmayan ama yeteri kadar sahip olduğum moda farkındalıklarımı sizinle paylaşmaya devam ediyorum. Bilmenizi isterim ki her pazar yayınlayacağım. Bu yokluk içerisinde moda adına binlerce şey ortaya atıldı zaten. Konu sıkıntısıda çekmeden rahatca eleştirebileceğim. Eh yılbaşınıda atlattık, kıştayız. Umarım yılbaşında klişe elbise renkleri tercih etmemişsinizdir. -Dışarı çıkanlar için söylüyorum- Lütfen siyah yada kırmızı elbise giyen klişe varlıklarınızı buradan uzak tutun. Burası monoton olmayan bir site. Ayrıca üstünde durmamız gereken ayrı bir konu daha var kızlar. Vücutlarınızı tanıyor musunuz? Şahsen üç yıl öncesine kadar ne giymem gerektiğini doğru düzgün seçemiyordum. Artık bu konuda daha ustayım. Aramızda kalsın ama bir dönem kıyafetler mankenlerde nasıl duruyorlarsa bende de öyle durduğunu sanıyordum. Neyse ki o dönem çok kısa sürdü. Daha önce sonbaharı 70’ler ile yaşayacağımızı haykırmıştım. Hatta moda dünyası açısından ufak depremler yaşandıgından falan bahsetmiştim. Sırada 80li kış var. Tabi ki daha modernize. Gördünüz mü bilmiyorum ama hippi maskesi takmış erkek tiplemeleri hem bizim ülkemizde hem de dünya genelinde bu aralar çoğunlukta. Hatta bir ara o harika sakallarına sim attıklarını falan görmüştüm. Kızlara gelince renkli saç fantezisi var bu aralar. Kendi kampüsüm diye demiyorum ama moda üzerine çok düşünüyorlar. Özellikle yeşil saçlı kızlara söylüyorum lütfen artık farklı renkleri deneyin! Yine siteleri dolaşırken farkettiğim galaksi saçlar var birde. Onlara ve pastel saçlara bayıldım. Yapacaksanız öyle şeyler deneyin lütfen. Neyse ne diyordum: 80li kış. Ya valla tam anlamıyla böyle bir kış olacak. Sizi über modaya dahil etmeyeceğim tabii. Bir sokak modası aşığı olarak bu kış neleri daha çok göreceğinizi anlatcağım.

*Erkek Tişörtleri;

untitled-12

11

Ya bakın bu konuda ciddi dertliyim. Yine kendimden ufak bir sır vermem gerekirse artık kız tişörtlerini nadiren giyiyorum. Nedenini inanın bilmiyorum ama ben sokak açısından daima rahatlık üzerinden ilerliyorum. Belkide bunun etkisidir. Gerçi baskılarınada bayılmıyorum diyemem. O yüzden erkek tişörtleri alın kullanın. Zaten bir çok marka benim gibilerin çağrısını duymuş olacak ki kız tişörtlerine el atmışlar. Ama hala istediğim gibi değil orası ayrı.

sokak-modasi-kis-2014-25

*Kat Kat giyinmek;

Belkide bunu zaten yapıyorsunuzdur bilemem. Bence bu olayın öncüsü kesinlikle Cara Delevingne. Kendisine kişisel olarak ayrı hastayım. Kat kat giyinmek derken illa gidip kazak üstüne ipli elbise giyin falan demiyorum. Bu kombini her yerde görüyorum ve gözümden yaşlar geliyor. Benim dediğim daha özel daha marjinal. Tişört, gömlek, hırka ve mont gibi. Yada gömlek üzerine sweatshirt tarzı şeyler. Birbiriyle tamamen alakasızda olabilir ama sonuca ulaştığınızda bütün olsun.

thumbs_cara-delevingne-tartan-street-style

1c412d2c14e0e7189f75d50e2f99aa1a

large

*Yazılı mont, ceket

Bu tür tasarımları ben çok giymiyorum ya yinede yazmam gerektiğini düşündüm çünkü kullanılıyor. Bombera ayrı bir paragraf açmak istemiyorum onlarda yine yeniden kullanılacak. Yazıyı değilde daha çok yamalı olanlarını kullanabilirsiz. Özellikle haki üzerine.

take-me-away

blogger-image--1672995810

in_news_630px-357638

*Bootie

Ya evde 3 tane bulundurduğum ama neredeyse herkesin ayağında gördüğüm için kullanmadığım Bootieler konusunda çok duygusalım. Her ne kadar artık giymemelerini dilesemde bu sezonda ateş ediyorlar. Çekinmeyin, çekinmeyin. Alın kullanın. Platformluysa alın bir dal. Yine ayrı bir paragrafta konuya değinmeyeceğim diğer unsursa Makosen. Valla anlamadığım bir maskülen olma çabaları falan var insanalarda. Şahsen ben hep öyleydim ama artık farkındalık yaratmıyor. Makosende iyidir. Gerçi ben rugan türünde olanlarını çok beğenmiyorum ama o benim beğenmemezliğim siz alın.

images

Adsız

tumblr_ly5o2pYzVm1qev1moo1_500

* Bol pantalonlar, Renkli Çantalar ve Gözlük

Takın takıştırın abi. Bol pantalonlarıda bacak boyu plastik bebekler gibi olanlar giysin. Yani ben değil. Çantaları geçinde gözlük olayı çok önemli. Bu aralar herkeste gözlük görüyorum kış olabilir. Güneş gözlüğü takmak zorunda değilsiniz zaten. Kemik gözlükler en bi sevdiğim!

indir (1)

Dereceli Gözlük Modelleri

ps. Bende sizi özledim.