BTS’in salı günkü Grammy Müzesi, Jungkook’un diyişiyle “Havalı!”.

BTS üyeleri, küçük bir grup hayranın önünde oturarak onların, BTS’in yaratıcı gidişatı hakkındaki sorularını cevapladı ve dünyanın en büyük grubu olarak hayranlara içten bir bakış attılar.

1.) Grup, Amerika’ya bu seferki gelişlerinde daha özgüvenliler.

Buraya ilk gelişleri olmamasına rağmen Love Yourself: Answer’ın listelerde başı çekmesiyle, bu seferki ziyaretin daha değişik hissettirdiğini söylüyorlar.

Çok daha özgüvenliyiz.. Ve çok daha planlı” diyor J–hope, grubun planlı oluşunun turu daha eğlenceli ve anlamlı kıldığını ekleyerek.

2.) Tablolardaki başarıları onları sadece, başarılı dönüt aldıkları konusunda doğruladı.

Love Yourself: Tear ve Love Yourself: Answer, Billboard Hot 200’de 1.sıraya gelerek, BTS’i bunu başaran ilk K–pop grubu yaptı. Ama başarı, onların aklına yatmadı.

Bu bize nerede olduğumuzu gösteriyor ve yaptığımız müzikte kendimize ve hayranlarımıza karşı olan sorumluluklarımız hakkında düşündürüyor.” Sözleriyle açıklıyor Jungkook.

3.) Hayranlarıyla harika bir iletişimleri var.

Hayranlar, bize burada olabilmemiz için kanat verdi” Diyerek sevgisini gösterdi V. “Bu yüzden böyle özel bir ilişkimiz var.”

4.) Bighit’in ‘İyileşmek için müzik ve sanatçı’ sloganının onlar için özel bir yeri var.

Bu, 2013’teki çıkışımızdan hemen önce kendimize verdiğimiz bir sözdü” Diyor Suga. “İki şey hakkında söz verdik: İçimizde ne varsa konuşacağız, ve dünyaya yararlı olacağız

5.) Ve onlar, dünya çapındaki gençleri ilgilendiren sorunlar hakkında şarkı söylemeyi önemli buluyorlar.

Gençken, müzik benim için bir kaçış ve güven kazanma yoluydu. Tüm dünyadaki insanlar bu sorunlarla karşılaşıyor. Bu yüzden bu şarkıları söylüyoruz

6.) Grup büyürken, müzik tarzları ve tabii ki şarkı sözleri de gelişti.

“Beş yıl önce, üç albüm boyunca okul hakkında konuştuk. Sonra üç albüm boyunca gençlik hakkında konuştuk. Sonra insanlar büyüdü” Diyor RM, grubun şu anki Love Yourself dönemindeki gelişimi hakkında. “Hayata karşı tutumumuz değişti. Dünyanın ihtiyacı olan hikaye, aşktı.”

7.) BTS albümlerindeki her şarkı, yapbozun bir parçası.

Suga, Love Yourself albümlerini bir bütün olarak görmek gerektiğini, şarkıların daha büyük bir hikayeye dayandığını açıkladı. Jin ise albümdeki şarkı başlıkları ve videoların, albümün tümü olan “renk ve tat” üzerine şekil alıp seçildiğini not etti.

8.) K–pop’ı bir ‘tür’ olarak görüyorlar. 

Suga, K–pop diye sınıflandırılmayı sevmediğini, onun yerine ‘içeriğin birleşmesi” denmesini ve bir tür olarak görülmesini tercih ettiğini söylüyor.