Özel Platform – 425.00 TL
Sahne Önü 1 – 275.00 TL
Sahne Önü 2 – 165.00 TL
Genel Alan – 90.00 TL (İlk 5000 Bilet)
Öğrenci – 67.50 TL

alicia_keys

Alicia Keys 02 Temmuz 2013 KüçükÇiftlik Park, İstanbul

Bu yıl 20. yılını kutlayan İstanbul Caz Festivali’nin ilk sürprizi R&B ve soul müziğin dünyaca ünlü vokali Alicia Keys!

“Falling”, “No One”, “If I Ain’t Got You” gibi şarkıları onlarca ülkede haftalarca bir numara olan 14 Grammy ödüllü Amerikalı şarkıcı, Garanti Bankası sponsorluğunda, 2 Temmuz Salı akşamı saat 21.00’de Küçükçiftlik Park’ta Türkiye’deki ilk konserini verecek.

Mozart, Beethoven ve Chopin bestelerinin de aralarında olduğu geniş bir klasik piyano repertuarına da sahip olan Alicia Keys, ilk albümü ‘Songs in A Minor’ (2001) ile müzik dünyasında büyük ses getirdi. Dünya çapında 12 milyon satan bu albümle “En İyi Yeni Sanatçı” ve “En İyi R&B Kadın Vokal” ödüllerinin de aralarında olduğu 5 Grammy kazandı. İkinci albümü ‘The Dairy of Alicia Keys’ (2003) ile “En İyi R&B Albümü” de dahil olmak üzere dört Grammy aldı. Aynı yıl yayımlanan ve canlı kayıtlardan oluşan Unplugged albümü ise Nirvana’dan bu yana en çok satan “unplugged” albüm oldu. Üçüncü albümü ‘As I Am’ (2007) ile üç adet Grammy ödülü daha kazanan Alicia Keys, dördüncü albümü ‘The Element of Freedom’ (2009) ile İngiltere listelerinde bir numaraya yükseldi. Keys’in 2009’da Jay-Z ile birlikte seslendirdiği “Empire State of Mind” parçası Rolling Stone dergisi tarafından yılın en iyi ikinci parçası seçildi, Keys ve Jay-Z’ye “En İyi Rap Şarkısı” ve “En İyi Rap/ Sung İşbirliği” dallarında iki adet Grammy kazandırdı.

Şarkılarında klasik piyanoyu caz, R&B ve soul ile harmanlayan Alicia Keys, dünya çapında 40 milyonun üzerindeki albüm satışıyla son dönemin en çok satan kadın müzisyenlerinden. Güçlü vokalinin yanı sıra şarkı yazarlığıyla da tanınan Keys, son albümü ‘Girl On Fire’ ile müzik gündemindeki yerini koruyor. Çıktığı hafta listelere 1 numaradan giriş yapan albüm için düzenlenen “Set The World On Fire” turnesi kapsamında Avrupa’yı dolaşacak olan Alicia Keys, Londra, Paris, Viyana, Monaco, Münih gibi şehirlerdeki konserlerinden sonra, 20. İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.