Son yıllarda kişisel gelişimi destekleyen, kişisel deneyimleri anlatan ve hayranlara öz güveni, kendini sevmeyi aşılayan şarkılar epey revaçta. Bu türden şarkılar kimi hayranların hayatında büyük yerlere sahip olurken kimileri için hayatının dönüm noktası olabiliyor. Biz de sizin için ilham verici şarkılar başlığında güzel bir liste hazırladık. Keyifli dinlemeler.

10-) Demi Lovato – Confident

Son yıllarda değişen tarzıyla ve kendine çizdiği yeni imajıyla adından sıkça söz ettiren Demi Lovato ile listemize başlıyoruz. Albüme adını veren Confident şarkısı bize adeta ‘öz güven sahibi olmanın nesi yanlış?’ diye sesleniyor.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

9-) Sia – The Greatest

Bir sonraki sırada yüzü görünmeyenlerin efsanesi Sia var. Kendisine aşk sözlerinin kraliçesi, kırık sözler prensesi gibi lakaplar verilse de kendisi ilham verici şarkılar yazmakta da bir hayli usta. Şarkının başında nefesinin daraldığını söylerken sanki onunla birlikte aynı hisse kapılıyorsunuz ve nakaratında tıpkı Sia gibi en iyisi olmak için özgürleşiyorsunuz.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

8 -) Katy Perry – Rise

Katy ‘nin uzun süren sessizliğinin ardından çıkardığı ve o güne kadar yaptığı en farklı iş olarak değerlendirilen ‘yükseliş’i dinlemeye değer görülen sayılı şarkılardan biri. Kalıplardan çıkmak istediğini, köklerine ve gücüne dönmek istediğini en güzel şekilde dile getirmekte.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

7-) The Saturdays – Not Giving Up

The Saturdays, İngiliz müzik grubu, diğerlerinden farklı olarak pes etmemeyi aşk uğruna ele almayı bize enerjik bir şarkıyla anlatmış. Hayır dense bile pes etmeyeceğini söylerlerken klipte yakaladıkları farklı tema ve hareketli dansları enerji patlaması yaşatıyor.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

6-) Jessie J – Queen

”Vücudunla oynamayı bırak, yetersizmişsin gibi hissetmeyi bırak.” İngiliz diva diğer albümlerinden farklı olarak temalı çıkarmayı planladığı gelecek albümü R. O. S. E. ‘i de hayranlarına vücutlarını sevmelerini öğütlüyor. Marş temasını yakaladığı son teklisi Queen eleştirmenlerce geçer not almayı başarabildi.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

5-) Christina Aguilera – Army Of Me

Aguilera daha önce bize ”ben güzelim, bu gece hiç kimse beni yıkamaz” diye seslenirken şimdi kendini bin parçaya ayıranlara ”ayırdığınız parçalara yeni isimler verdim” diyerek ayağa kalkışını, kendine gelişini bir kez daha vurgulayıp parçalananlara adeta toplanmak için ders veriyor.
Çevirisi yakında eklenecektir.

4-) Kesha – Praying

Yaşadığı onca şeye rağmen ayakta durmayı başaran ve küllerinden yeniden doğan bir kadın: Kesha. Karşısındakini yeri geldiğinde sözleriyle deşecek kadar öfkeli ama kendisine bir kabusu yaşatan adına tanrıya dua edecek kadar yüce gönüllü. Şarkı adına söyleyebilecek çok bir şey yok aslında, Kesha’nın yaşadıklarını vurgular gibi derinden söylemesi anlamında ötesinde sanki yeni bir gün yaşanabilirmiş gibi hissettiriyor.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

3-) Little Mix – Change Your Life

Little Mix, hayranlarına her zaman destek olmaktan ve onlara kendilerini güzel hissettirmekten kaçınmayan İngiliz grubu ve Change Your Life şarkısı da bize onların bizde bulduğu kusurlardaki kişi olmadığımızı söyleyip birlikte hepsinin üstesinden gelebileceğimizi söylüyor. Tıpkı hayatımızı değiştirebileceğimiz gibi.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

2-) Delta Goodrem – Just Call

Lirik sözler kraliçesi Goodrem, her albümünde olduğu gibi son albümünde de hayranlarına güçlenmeleri için yardım etmekten geri durmuyor. Hayranlarının her daim yanında olduğunu söylerken bir yandan da eğer değişim istiyorlarsa değişmeleri gerektiğini, sayfayı yeniden yazabileceklerini vurguluyor.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

1-) Marina & the Diamonds – Forget

”Bazen sadece unutmak zorundasındır.”
Samimi itiraflarıyla kendi kişisel deneyimini hayranlarına aktaran ve her ne yaşarsak yaşayalım bize unutmayı, geçmişi arkamızda bırakmayı öğütleyen Marina belki de en doğru şeylerden birini, unutmayı bize öğretiyor. Yuva yıkandan olgun bir kadına kadar olan sürecinde en olgun eserlerim diye tanımladığı Froot albümünün takdire değer parçalarından biri.
Şarkının çevirisine buradan ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir sıralama söz konusu değildir.