Sanat dünyasının en güçlü çifti olan Beyonce ve Jay-Z ikiz bebeklerinin dünyaya geldiğini henüz resmi ve birinci ağızdan açıklamasa da ikizlerin geçtiğimiz haziran ayının ortalarında dünyaya geldiğine dair kuvvetli işaretler alınmıştı.

İkizlerin doğumundan sonra en çok konuşulan konu ise isimleri olmuştu.Daha önce 2012 yılında dünyaya gelen kızlarına ‘Blue Ivy’ (Mavi Sarmaşık) ismini koyan çift bu ismin patentini almaya çalışarak başkaları tarafından kullanılmamasını istemişti.

Ünlülerin genelde sırlarını ortaya döken Amerikan TMZ magazin sitesi ikizlerin doğumunu haber verdikten sonra isimlerini de açıkladı.Kız bebeğin isminin ‘Rumi’,erkek bebeğin isminin de ‘Sir’ olduğunu haber veren site üzerine bir çok haber kuruluşu ünlü çifte ulaşmayı başardı fakat başta Beyonce olmak üzere ikizlerin isimleri yalanlanmadı.

İsimler yüzlerce haber sitesinde yayınlandıktan sonra akıllara takılan tek soru vardı:Rumi ismi.İslam dünyası ‘Rumi’ ismine Mevlana Celaleddin Rumi’den oldukça alışkınken yabancılar ise bu ismin anlamını aramaya koyuldular.

Bir çoğu Rumi isminin Japonca’da ‘güzellik’ anlamına geldiğini söylese de Jay-Z gerçekten kızının ismini Mevlana’dan esinlenerek koymuş olabilir,nasıl mı?İşte Jay-Z’nin yeni albümü 4:44’te yayınlanan Mercy Me adlı şarkının sözleri:

“Ben aptalların Sufi’siyim/Muhtemelen Farsça bile konuşabilirim/İşte şiir budur”

Şiirlerini Farsça yazan ve Sufizmi temel aldığı bilinen Mevlana’ya gönderme olduğu muhtemel bu şarkı sözleri Jay-Z’nin İslami düşüncelere ilgilendiğini gösterirken, kızının adının ‘Rumi’ olma olasılığını da artırıyor.