Kızlarının ikisi de dünyaca ünlü tanınan sanatçılar olması nedeniyle programlara sık sık davet edilen Tina Knowles, katıldığı bir programda Beyonce’nin daha erken yaşta kız kardeşi Solange’tan daha fazla üne sahip olması nedeniyle iki kız kardeşi biri henüz 10 diğeri 5 yaşındayken psikolojik yardım almaları için terapiste yolladığını itiraf etti.

Henüz ilkokul çağında Girls Tyme adlı bir gruba katılarak yaşadıkları yerde şöhret sahibi olmaya başlayan Beyonce, kız kardeşini ezmemesi için terapiste gönderilmiş:

“Beyonce ünlü oldu diye Solange kendisini eksik hissetmesin istedim ve onun üzerine daha çok titredim. Zordu çünkü Solange ablasından 5 yaş küçüktü ve Beyonce bizim şehrimizde bir yıldız haline gelmişti. Bu yüzden Solange’a karşı daha titiz davranması için Beyonce’yi terapiste yolladım çünkü küçükken kız kardeşine bir dakika bile katlanamıyordu..”

Beyonce’nin bu konuda yardım alması, iki kız kardeşin arasını oldukça düzeltmiş ve işe yaramış:

“Ben Beyonce’nin kız kardeşinin onun gölgesinde kalmak gibi bir problemle uğraşması gerçeğiyle yüzleşmesini ve bu konuda ona hassas davranmasını istemiştim. Bu işe yaradı çünkü kız kardeşine karşı daha hassas ve korumacı davranmaya başladı. Şimdilerde de hala birbirlerinin fanatik birer koruyucusu gibi davranıyorlar.”