Son zamanların en çok konuşulan grubu BTS , şarkılarından ziyade geniş hayran kitlesi ile de dikkat çekmekte.

Peki BTS’nin başarısının bu kadar şaşırtıcı olmasının nedeni ne diye düşünecek olursak grubun Kore’den çıkması ve asıl başarısını internette yakaladığı ivme ile tüm dünyaya yayması.

Öyle ki çıkardıkları Love Yourself:Tear albümlerinde yer alan bir çok şarkı Amerika ve dünya listelerinde aynı anda liste başarısı yakalarken, grup Amerika’nın en önemli ödüllerinden biri olan Billboard Müzik Ödülleri’ne katılarak da hem 2017’de hem de 2018’de ödül kazanmayı başardı.

Aynı albümden çıkan Fake Love şarkısının klibi ise Youtube üzerinden en kısa sürede 100 milyon izlenerek tarihe geçen başarılardan biri oldu.

8 günde 100 milyon izlenim rekoru ile BTS, Miley Cyrus’ “Wrecking Ball” (6 gün) and Shakira’nın “Can’t Remember to Forget You” ft.Rihanna (10 gün). Ayrıca Turkish Airlines reklamı “Kobe vs. Messi: The Selfie Shootout”(7.9 gün) videolarının arkasına ismini yazdırdı.

Grup ayrıca ilk günde 39.5 milyon izlenerek en iyi ilk gün izlenme rekorunu da kırdı.

Geçtiğimiz günlerde Ellen the Degeneres şova konuk olan grup üyeleri hakkında küçük bir dipnot düşmemiz gerekirse de üyelerin çoğunun çok iyi İngilizce bilmemesi ve İngilizce’yi de Amerika’nın en iyi komedi dizilerinden biri olan Friends’i izleyerek öğrenmeye çalışmaları. Üyeler, 2003 yılında biten dizinin setini ziyaret edip hayranlarını korkutmayı da ihmal etmemişler.