Magazin basınına çalkalayan meşhur kavga sonrası (Cardi B New York’ta özel bir davette Nicki Minaj’a saldırmış ve ayakkabısını fırlatmıştı) herkes bu kavganın asıl nedenini merak ederken sizler için iki kadın sanatçı arasında adım adım yükselen gerilimi tarih tarih ele aldık:

Her Şey Nasıl Başladı?

Mart 2017’de Cardi B için yazıldığı iddia edilen ‘salakça şarkı sözleri’ tweetini beğenen Nicki Minaj’ın bu hareketi daha sonra sahte bir haber olduğu gerekçesiyle görmezden gelinmişti.

Aynı yılın Ağustos ayında ise ‘No Flags’ şarkısında 21 Savage ve Offset’e eşlik eden Minaj, o sıralar sık sık kendisine benzetilen Cardi B’ye sözlerinde atıfta bulunuyor gibiydi:

“Duydum ki müzik şirketleri benden bir tane daha yaratmaya çalışıyorlarmış/ Küçük s*rtük kazandığın her şey benim sayemde”

Bu sözler üzerine tepki alan Nicki, daha sonra laflarının Cardi B’ye olmadığını açıklamıştı. 

Aslında Olmayan Kavgayı Hayranlar Yarattı

Ortada somut bir kavga yokken hayranlar sürekli en iyi kadın rapçiyi kim diye karşılaştırmaya girince, bazen Cardi B’nin Minaj’ın tahtını salladığını bazen de Rap’in Kraliçe’sinin Nicki Minaj’ın yerini kimsenin alamayacağı tartışılmaya başlandı. 

Fakat belirtmek gerekir ki Cardi B’nin ‘Bodak Yellow’ ile yakaladığı başarıyı Minaj, sosyal medyadan sürekli desteklemişti.

Cardi B ise Ağustos ayının sonunda bir davette ismini açıklamadan ‘Biliyorsunuz o s-rtük beni asla sevmemişti. Birden bire benimle arakdaş olmak istiyor.Seni sevmiyorum!’ sözlerini kullanmıştı.

Ortaya çıkarılan rekabetten hoşlanmayan Cardi B, MTV Müzik Ödülleri’nde (2017) kimseyle tartışmak istemediğini, sadece müzik yapıp para kazanmak istediğini açıklamıştı.

Cardi B Bu Sefer Gizlice Diss Atıyor 

G-Eazy ile ‘No Limit’ şarkısında iş birliği yapan Cardi B, adeta rakiplerini geride bıraktığını söyleyerek alttan alttan Nicki Minaj’a yanıt veriyor:

“Kariyerim uçmaya başladı/ Bu s-rtükleri yerlerine oturttum/ Yemin ederim ki bu kadınlar sadece ağızlarını çalıştırıyorlar/ Nasıl da şekilsizleşiyorlar / Tüm bu gizli sataşmaları keser misin?”

Tabii , Cardi B daha sonra bu sözlerin eski bir kız arkadaşına olduğunu söyledi.

Birlikte Yapılan Düet ve Kavganın Fitilinin Ateşlenmesi

Her fırsatta kavgalı olmadıklarını söyleyen ikili bu sefer Migos aracılığı ile MotorSport şarkısında bir araya gelerek dünyaya ‘kavgalı değiliz’ mesajı vermeyi planlamıştı.

Fakat ortalık son dakika değişen şarkı sözleri yüzünden tekrar karışıyor. Bu sefer Nicki ve Cardi programlarda birbirleri hakkında açıklama yapmaya başlıyor. Zaten şarkıyı dinleyen hayranları, ikilinin birbirlerine aynı şarkıda göz dağı verdiğini çoktan fark etmişti.

Nicki Ağlıyor ve Cardi B Rahat Davranıyor

Bir programda şarkının yapım sürecini anlatan Cardi, Nicki Minaj’ın bölümleri hakkında yorum yapıyor:

“Şarkıyı duyduğumda, onun bölümü daha tamamlanmamıştı. Şuan ki halinde değildi.Quavo (Migos üyesi) bana şarkıya eşlik etmemi söyledi ben de onlar gibi büyük isimlerle yer alma şansı yakaladığım için kabul ettim.”

Daha sonra Minaj’ın yanıtı gecikmedi ve aslında şarkıda söylediği bölümde Cardi B’nin ismi geçtiği için sözlerini değiştirmek zorunda kaldığını söyledi:

“Nasıl olur da birisinin kendi bölümünü değiştirdiğini söyler ama Quavo’nun bana sevdiğim bir kısmı çıkarmam gerektiğini ve Atlantic (müzik şirketi) ‘in senin isteğin üzerine  ismini sözlerden çıkarmamı söylediğini açıklamayı unutursun? Eğer ben kendi kısmımı değiştirmeseydim tüm değişiklik nasıl olacaktı acaba?”

Daha sonra bir radyo programına röportaj veren Nicki Minaj, kendisine Cardi B sorulunca göz yaşlarını tutamamıştı:

“MotorSport şarkısı çıktıktan sonra yaptığı ilk açıklama beni gerçekten çok incitti. Çok ciddi ve kızgın bir şekilde ‘onun bölümünü duymadım’ diyip durdu.”

Cardi B ise daha sonra bir yanlış anlaşılma olduğunu itiraf edip zeytin dalı uzatmıştı ama Minaj bu çağrıya yanıtsız kalmıştı.

Cardi B ve Önlenemez Yükselişi

Dokunduğu her şarkıda başarıyı yakalayan ayrıca kendi albümünün yakaladığı başarıdan sonra MTV Müzik Ödülleri’nde ödülü kapan Cardi, aynı gece orada bulunan Nicki Minaj’ın önünde manidar bir konuşma yaptı:

“Herkesin bana gösterdiği eşsiz sevgi için teşekkür ederim ! Bu senin parayla satın alamayacağın bir şey s-rtük!”

Tabii, bu konuşma öylesine yapılmamıştı. Cardi B, törenden kısa bir süre önce yeni albümü için tanıtım yapan Nicki Minaj’ın kendisine gönderme yaptığı ‘Müzik şirketlerinin zorlaması ile bir yerlere geldi’ sözlerine karşılık vermişti.

Olaylı Haper’s Bazaar Gecesi

Olaylı gecede ise Cardi B, kendisinin kötü anne olduğunu söyleyen bir tweeti beğenmesi üzerine Nicki Minaj’ı bu özel davetin ortasında sıkıştırmış ve ‘sana bir şey söyleyeceğim’ dedikten sonra korumaların acil müdahalesiyle iyice sinirlenerek topuklu ayakkabısını meslektaşına fırlatmış daha sonra geceden atılmıştı.

Olaydan sonra sıcağı sıcağına açıklama yapmayan Nicki Minaj’ın , Cardi B’yi mahkemeye vermeyeceği ve kendisine yönelttiği suçlamaları kabul etmediği belirtildi.

Cardi B ise hala 36 yaşındaki rapçiye çok sinirli ve hıncını alamamış gibi duruyor!

Bakalım bu kavga daha ne kadar sürecek.