Dünya çapında ünlü müzik festivali Coachella, bu yıl da heyecanla bekleniyor! Frank Ocean, Bad Bunny, BLACKPINK ve daha pek çok ünlü müzisyen, Indio, California’da gerçekleşecek festivalde sahne alacak. Ama endişelenme, evinde kalanlar için harika bir haberimiz var: Coachella’nın her iki hafta sonu da YouTube üzerinden canlı yayınlanacak!

https://www.youtube.com/watch?v=1-3L7Uw5yEs

Festivalin tüm sahnelerinden altı ayrı canlı yayın yapılacak, böylece kendi evinde festival tadını çıkarabileceksin. Canlı yayın deneyimi sadece performansları içermeyecek, Coachella’nın YouTube kanalında özel ürünler de satılacak ve sanatçılarla, yaratıcılarla ve hayranlarla ilgili özel sahne arkası içerikleri YouTube Shorts’ta yayınlanacak.

Hafta sonu bir canlı yayını, Fast X, Verizon ve NYX Professional Makeup tarafından ABD’de sponsorluğu üstlenilecek. 14 Nisan Cuma günü saat 7’de ET / 4’de PT, YouTube kanalında başlayacak ve Pazar gecesine kadar sürecek.

İkinci hafta sonu ise Tic Tac ve Dove Shower Collection sponsorluğunda 21 Nisan Cuma günü başlayacak ve 23 Nisan Pazar günü sona erecek.

Bu yılki Coachella performanslarında Rosalía, Gorillaz, Burna Boy, Blondie, Becky G, Pusha T, Metro Boomin, Charlie XCX, Kid Laroi, Flo Mili, Bjork, A Boogie, Uncle Waffles, Los Fabulosos Cadillacs, Elderbrook, Kenny Beats, Yves Tumor, The Chemical Brothers, Kaytranada ve SG Lewis gibi pek çok ünlü müzisyen yer alacak.

Bir diğer sürpriz de son dakika eklenen Blink-182 grubunun, orijinal kadrosuyla festivalde sahne alacak olması! Şarkıcı/basçı Mark Hoppus, davulcu Travis Barker ve geri dönen gitarist/şarkıcı Tom DeLonge, 14 Nisan Cuma günü Sahara sahnesinde saat 6:45’te performans sergileyecekler.

Eğer sen de evinde kalıp Coachella’nın tadını çıkarmak istiyorsan, YouTube kanalına abone olmayı unutma!