Bir 8 Mart Kadınlar Günü daha yanı başımızdayken bu özel günü kadın sanatçılarımızın rekorlar kıran başarılarını gözden geçirerek kutluyoruz. İşte rekorlara imza atan sanatçı kadınlarımız:

Taylor Swift – Amerika albüm satış listelerinde Speak NowRed ve 1989 albümleri ile 3 milyon satışı geçen ilk kadın şarkıcı.

Adele – 2015’te yayınladığı 25 albümü ile iTunes’ta sadece günde 900.000 satarak rekor kıran İngiliz şarkıcı rekorunu hala koruyor.

 

Katy Perry – 2008 yılında kariyerine başlayan Perry, 2016 yılından beri en çok Twitter takipçisine sahip kadın şarkıcı olmasının yanında 2013 yılında tek albümden  çıkan 5 şarkısının #1 numaraya ulaşması sonucu Michael Jackson’ın rekorunu paylaşan tek kadın sanatçı!

Shakira – Facebook’ta ilk 100 milyon beğeni sayısına ulaşan sayfa Shakira’nın resmi hesabıdır.

Selena Gomez – Genç şarkıcı 2016 yılında Instagram’da en çok takip edilen hesap olarak rekor kırdı.

Demi Lovato – 2014 yılında X Factor programında jüri üyesi olan Lovato, Guiness Rekorlar Kitabı’na ‘en genç jüri üyesi’ olarak girdi. Demi, henüz 19 yaşındaydı!

Miley Cyrus – Genç yaşında şöhreti yakalan sanatçı, ‘internette en çok aranan pop yıldızı’ olarak tarihe geçmişti.

Madonna – Dünya çapında en çok albüm satışı yapan Madonna, toplamda 300 milyon albüm satışı ile ününü bu zamana kadar korumaya devam etti.

Mariah Carey – One Sweet Day (1995-1996) şarkısı ile 16 hafta boyunca Billboard listesinde #1 numara kalmayı başaran tek sanatçı.

Rihanna – 30 yaşındaki şarkıcı bir çok rekora imza atsa da en son rekoru ANTI albümü ile Dance Club Songs listesinde en fazla #1 numaraya çıkan şarkılara sahip olmaktı.

Beyonce – Grammy ödüllerine 63 kez aday gösterileren kadın sanatçı rekoru elinde bulunduran Beyonce, aynı zamanda bir gecede 6 Grammy ödülü kazanarak rekor kıran şarkıcılardan ilkiydi.

Britney Spears – Başarılı şarkıcı 15 yıl boyunca Oops…I Did It Again şarkısı ile ilk haftasında 1.3 milyon satış yapmayı başaran kadın şarkıcı olarak rekorunu elinde tutmayı başardı.