Kontür Teknikleri

Ay baya bi geciktirdim yazıyı yayınlamayı… Düzenli uyku üzerine problemlerim varda gece az uyuyunca zamanında kalkıp yayınlayamadım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bende doğru düzgün uygulayan bir insan değilim ki zaten makyaj yapmanızı tavsiye etmiyorum. Gereksiz yani. Birde kozmetik olayına girdiniz mi çıkamıyorsunuz ya. Kumar batağına bulaşan insanlar halt etmiş. Neyse kontür yapmak diyorduk. Bunun için önce bir yüz şeklimizi tanımamız gerekiyor. Çünkü yaptığımız şey tonlamadan başka bir şey değil. Biz kızlar valla fenayız.

Şimdi altta bir görsel var o görsele bir tıklayın, inceleyin, uygulayın. Yüz şeklini öğrenmek ciddi önemli sonuçta saç falan kesiminde de faydasını görüyorsun.

Gelelim memleket meselesine:
İlk olarak gece mi gündüz mü kullanacağınız noktası oldukça önemli. Gece yapılan makyajda yüzünüzde daha koyu renkler kullanabilirsiniz, aynı zamanda gece ışığının etkisinide unutmamak gerek. Gündüz yapılan makyajda da teninize çok koyu olan renklerden kaçının. Gündüz makyajınızın daha doğal durması ve aydınlık saatlerde kontürleme yapıldığını gizlemeliyiz. Bu yıl parlıyoruz dedikte gelinin kız kardeşi gibide gezmeye gerek yok.
Gece makyajında yüz kontürleme yapacaksak teninize iki ton koyu fondöten ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ya da gidin gratisten kontür paleti alın. Kremsi yapıdaki ürünler uygulama sonrası rengi daha iyi belli ediyorlar bu yüzden bunları gece şey ediyoruz.Aydınlatıcı ürünler de gün ışığında teninizin daha sağlıklı ve taze görünmesini sağlıyor. Mat mı simli mi size kalmış. Tabi bunları uygulayabilmek için fırça sünger falanda gerekiyor.

Hadi adım adım inceleyelim.
1- Her makyajda olduğu gibi önce baz, bb, cc, fondöten uyguluyoruz yüzümüze.
2- Balık surat olup elmacık kemiğinin altındaki hattın yerini belirleyelim. daha sonra fırçanıza, teninizin bir iki ton koyusu olan ürünü alın. Ve elmacık kemiğinizin alt kısmına uygulayın.
3- Geniş bir alnınız mı var? Daraltabilirsiniz. Bronzerla alnınızın her iki yanına uygulayın. Aynı ürünü şakaklara da uygulayıp, alın ve elmacık kemiğindeki koyu hattı hafifçe birleştirirseniz.
4- Elinize ne çok kalın ne de çok ince fırça alın. Çünkü daha dar bir alana girişiyoruz. Burnunuzu büyük buluyorsanız, burun kemiğinizin her iki yanını koyulaştırın. Tepe noktası, kaşlarınızın başlangıç noktasıyla hemen hemen aynı hizada olmalı. Burnunuz uzunsa ve kısaltmak istiyorsanız, aynı ürünü burnunuzun ucuna da sürebilirsiniz.
5- Yüzünüz yuvarlak ve daha ince, daha zarif görünümlü bir yüz içi uğraşıyoruz sonuçta. Büyük bir fırçayla çene kemiğinizin boynunuzda birleştiği noktaya bronzerı uygulayın. Kalıp gibi bir görüntü oluşmasını engellemek için fırçanızı hareket ettirin ve ürünün kalanını boynunuza yayın. Böylece çenenizin altına çamur bulaşmış görüntüsünü engellemiş olursunuz.
6- Yüzünüzün oval olmasını engelleyen unsurları bronzerı hallettik. Şimdi nerenizi ön plana çıkarmak istiyorsunuz?
Aydınlatıcı, açık renk pudra ya da teninize uygun açık renk bir far.. Hiç farketmez. Burnunuzun üstüne, aydınlık bir hat geçin. Bu hattı, alnınızın ortasına doğru devam ettirin.
7- Kaş altınız ve göz altlarınızı da açık renklerle vurgulayın. Göz altı vurgulamanızı, elmacık kemiğinizin üstüne kadar yayabilirsiniz, böylece 2. adımda gerçekleştirdiğiniz yanak boyutlandırma hilesini başarıyla tamamlamış olacaksınız.
8- Alt dudağınızın altına, yani çenenizin orta yerine uygulayacağınız aydınlatıcı ile dudak şeklininizide öne çıkarabilirsiniz.

Aşırı dozda alıntı yaptım. Bir sonraki yazı için konu bakınıyorum bulduğumda ekleyeceğim.:*