Son zamanlarda silikonlarını çıkarttırması ile gündem de olan genç anne Forbes 2018/Ağustos sayısı için kamera karşısına geçti ve çok ilginç detaylara yer verdi.

Kendi kozmetik markasının yüzü olan Kylie Jenner, ‘Kendi markamın yüzü olduğum için ürünlerimde bir sıkıntı olursa, bu direkt beni etkileyecek. O yüzden ürünlerimin rengine ve formülüne çok önem veriyorum. Şirketi kendi başıma kurdum.Bu yüzden çok fazla hata yaptım. Ve her hatanın sorumluluğunu aldım’ dedi.

Kylie Jenner son 3 yıldan az bir süre içinde 900 milyon kadar kazanç sağlamış. Kendi adını verdiği kozmetik markası günden güne daha çok tercih ediliyor ve satışlar durmaksızın artıyor. Sosyal medya da binlerce like alan ağır makyajlı fotoğrafları bir kesim tarafından doğallıktan uzak bulunsa da bir çok kadının hayran kaldığı bir görüntü.Ekonomi dergisi Forbes için söyledikleri de çok iddialı ve çarpıcı. Kylie Cosmetics Kasım 2016’dan bu yana satışta ve bunu bilinçli ve istikrarlı bir şekilde markalaştırdığını vurguluyor. 29 dolar başlangıçta ki fiyatı iken şu an site de 16 dolar ile satışta. Stokların yenilenmesiyle ürünlerin saniyeler içinde tükenmesini de söylemeden geçmiyor. 24 saat içinde 19 milyon dolar değerinde sipariş aldı.Kylie’nin hızına şu sıralar çoğu marka yetişemiyor. Tamamen Kylie Cosmetics üzerinde çalışmak için 500’den fazla insan istihdam ediyor. Kısa süre içinde sayılı milyoner arasına giren Kylie bunu anlatırken aslında dışardan görünenden daha fazla disiplin gerektirdiğini söylüyor.Kozmetiğin önemli bir yeri olduğunu söyleyen milyoner, üretim sürecinin,tasarımının ve paketlenmesinin de altı ay kadar bir sürece denk geldiğini dile getirdi. Forbes tahminine göre 2017 yılında 180 milyon kazanç sağlamış. Bunca başarıya olumsuz eleştiriler yapanlar da olmuyor değil. Kim ve Kylie için ”sürdürülebilir marka olmayacak” diyen Sarah Jindal görünüşe göre söylediklerinde yanılmış. Yeni sonbahar/kış sezon için hazırlanan koleksiyonlar daha çok ses ve kazanç getireceğinin sinyallerini şimdiden veriyor. Kylie böylelikle  Mark Zuckerbergi geçerek en genç milyonerler arasında yerini sağlama almış oldu.