Post Malone, 27 yaşındaki müzik yıldızı, sosyal medyada yayınladığı bir videoyla yeni şarkısı “Chemical”i duyurdu ve şarkının 14 Nisan’da yayınlanacağını açıkladı. 15 saniyelik kısa klip, Posty’nin stüdyoda canlı bir şekilde çalarken görüntülerini içeriyor. Şarkının canlı ve pop öğeleri içeren bir yapısı var ve nakaratında “Fresh out of the party / Smoking in the car with you / Seven nation army / Fighting in the bar with you” gibi sözler yer alıyor.

Post Malone’un “Chemical” adlı şarkısı, “One Right Now” ve “Cooped Up” gibi hit parçaların bulunduğu dördüncü stüdyo albümü Twelve Carat Toothache’in ardından geliyor.

Post Malone, Şubat 2022 kapak röportajında Billboard’a müzikal yolculuğu hakkında “Çok zor” diye konuşmuştu. “Günümüzde birçok deha fikre sahip olduğu için, birçok sanatçıyı kaybediyorsunuz. Ancak her şeyin işletme tarafındaki her şeyden kaybedersiniz – ve kendinizden biraz kaybedersiniz. Her başkasının sanatına ve düşünce şekline uyum sağladığınızda, her seferinde kendinizden bir parça kaybedersiniz. Kendimi yeniden inşa etmeye çalışıyorum.”

Bu arada, internet dünyasında Post Malone ile ilgili başka haberler de var. Örneğin, geçtiğimiz günlerde müzisyen, şovmen Jimmy Fallon’un The Tonight Show’u’nda yer aldı ve “Chemical” gibi yeni şarkılarını canlı olarak seslendirdi. Ayrıca, Malone’un bir sonraki albümünün isminin “Born to Be Yours” olacağına dair söylentiler de var.