Ä°lgili resim

Sosyal medyada Pucca olarak bilinen, Pucca günlük serisinin yazarı Pınar Selen Işık, bugün 7 yıl hapis cezası aldığını gözyaşları içinde açıkladı.

Daha önce oğlu Batı ile ilgili “Batı’nın uşağıyım.” tweeti ile gözaltına alınan Pucca, serbest bırakılmış ve bir süre sonra “Yüzlerce fakir uyuşturucudan evine ekmek götürüyor.” tweeti ile tekrar gözaltına alınmıştı.


Pucca ifadesinde “Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar’ın ölümüne atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır” demişti.

Uyuşturucuya özendirmek suçundan şarkıcı Bury Soprano ile eş zamanlı gözaltına alınan Pucca bugün itibariyle 7 yıl hapis cezasına çarptırılırken, Bury Soprano serbest bırakıldı. Mahkeme, Pucca’nın cezasını iyi halden 5 yıl 10 ay hapis, 66 bin 660 lira adli para cezasına çevirdi.

pucca instagram ile ilgili görsel sonucu


Pucca, sosyal medyada gözyaşları içinde yaptığı açıklamada:
“Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar’la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?” sözlerini dile getirdi.

Video kaydı alınırken arkada gözüken oğlu Batı’nın habersiz oluşu da dikkatlerden kaçmadı.

Pucca, geçtiğimiz günlerde serinin 7. kitabı olan “Peki Ya Şimdi?” adlı günlüğü çıkarmıştı.