Kimi kariyerine bu yüzden ara verdi kimi ise mücadeleyi elden bırakmadı!İşte ünlüler ve hastalıkları:

MICHAEL JACKSON

2009 yılında hayatını kaybeden Pop’un kralı hayatı boyunca yaşadığı ‘vitiligo’ hastalığı nedeniyle derisinde meydana  gelen beyaz lekelerden rahatsız olduğu için çeşitli operasyonlar geçirerek siyahi kimliğini kaybederek tamamen beyaz bir deriye kavuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

KIM KARDASHIAN

Yine deri hastalığından muzdarip kişi ise Kim Kardashian,ünlü televizyon yıldızı 2011 yılından beri derinin çeşitli yerlerinde renk değişimlerinin olduğu ‘sedef hastalığı’ ile mücadele ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SELENA GOMEZ

Lupus hastalığı ile hala mücadele içinde olan genç şarkıcı 2015 yılında bu hastalık nedeniyle gizlice kemoterapi gördüğünü itiraf etmişti.Vücudun çeşitli organlarına zamanla zarar veren bu hastalık yüzünden Selena Gomez geçtiğimiz yaz böbrek nakli oldu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MILEY CYRUS

Kalp ritminde bozukluk olduğunu henüz ergenlik çağında öğrenen Cyrus,bu bozukluğun tehlikeli olmadığını söylese de sahnedeyken zaman zaman sıkıntılar yaşadığını itiraf etmişti.Cyrus’un kalbi normal insanlara göre biraz daha fazla hızlı atıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demi Lovato

2011 yılında rehabilitasyon merkezine yatan genç şarkıcı o zamanlar geçirdiği sinir krizleri ve kendisine verdiği zararlarla basına yansıyordu.Daha sonra Lovato’nun ‘Bipolar Bozukluk’ hastalığına sahip olduğu ortaya çıktı.Babası hayatını kaybetmeden önce şizofreni hastalığıyla mücadele eden genç yıldızın genetik yatkınlığa sahip olduğu için duygu-durum bozukluğu yaşadığı biliniyor.

 

 

 

 

 

 

HALSEY

Yine Demi Lovato gibi Bipolar hastalıkla mücadele eden şimdilerin parlayan yıldızı Halsey,bu hastalık yüzünden yaşadığı psikolojik iniş çıkışları geçtiğimiz aylarda itiraf ederek bu hastalıkla yaşamayı öğrendiğini söylemişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LADY GAGA

Yaşadığı kalça sakatlığı yüzünden geçtiğimiz yıllarda konser turnesini iptal edip ameliyat masasına yatan Gaga’nın yıllardır kronik kalça rahatsızlığı yaşadığı ortaya çıktı.Sürekli olarak kalça kasında şiddetli ağrılar yaşayan süper star müzikle arasına bu ağrının giremeyeceğini söylüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

LIL WAYNE

 

Geçtiğimiz hafta yoğun bakıma kaldırılan ünlü rapçinin sağlık durumu sevenleri için merak konusu olmuştu.Hakkında çeşitli iddialar ortaya atılsa da Lil Wayne’nin aslında ‘epilepsi’ hastalığı yüzünden yaşadığı nörolojik ataklar nedeniyle hastaneye kaldırıldığı ortaya çıktı.

 

 

 

 

 

 

 

 

ANGELINA JOLIE

Hastane kontrolü sonucu ailesinde oldukça sık rastlanan ‘meme kanseri’ne yatkınlığını ve oldukça riskli bir dönemde olduğunu öğrenen ünlü oyuncu hayatını tehlikeye atmamak için iki göğsünü birden aldırmış ve medyada günlerce konuşulmuştu.