Çoğu zaman milyon dolarlarca yaptıkları alışverişleri ile magazin sayfalarına düşen ünlülerin şöhreti yakalamadan önceki işlerini sizler için derledik! İşte müzik piyasasını yönlendiren başarılı sanatçıların ilham veren öyküsü ve önceki işleri :

1-Madonna

Özellikle 80’li yıllara damgasını vuran popun kraliçesi Madonna, şöhreti tüm dünyaya yayılmadan önce Amerika’nın küçük bir şehrinde yerel bir pastanede kasiyerlik yapıyordu!

2-Jay-Z

Geçmişi ile gurur duymadığını her fırsatta dile getiren Jay-Z, ünlü olmadan önce yoksulluk yüzünden uyuşturucu pazarladığını bir çok röportajında itiraf etmişti.Ünlü rapçi kötü örnek olmak istemediği için gençlere nasihat vermek amacıyla bu konuya bir çok şarkısında da yer verdi.

3-Calvin Harris

Dünyanın en çok kazanan DJ’i olarak tanınan ve bir çok ünlü ile işbirliği yapan Calvin Harris, bir mağazada raf düzenleyicisi idi.

4-Gwen Stefani

2000’li yılların başında yakaladığı başarı ve tarzıyla oldukça konuşulan Gwen Stefani hala pop dünyasında ‘ben de varım’ dese de gençliğinde bir fast food zincirinde yerleri silerek geçimini sağlıyordu.

5-Nicki Minaj

Tüm zamanların en çok dinlenilen rapçilerinden biri olan Nicki Minaj, şu sıralar pahalı markalardan giyimi ile oldukça dikkat çekse de gençliğinde küçük bir kafede garsonluk yapıyordu.

6-Taylor Swift

Şimdilerde 28 yaşına basan ünlü sanatçı genç kızlığında ailesinin baktığı Noel ağacı tarlasında ağaçları böcek sarmaması için nöbet tutarak harçlığını kazanıyordu.

7-Kanye West

Marjinal kişiliği her zaman konuşulan Kanye West, şimdilerde kendi giyim markası Yeezy ile tüm dünyada kendini kabul ettirirken gençliğinde ise bir giyim mağazasında satış görevlisiydi.

8-Beyonce

Sesi ve dansları ile çağımızın en büyük pop sanatçıları arasında gösterilen Beyonce, genç kızken bir kuaför salonunda yerleri süpürüyordu.

9-Rihanna

Barbadoslu şarkıcı Rihanna müzik dünyasına adım atmadan önce memleketi Barbados’ta askeri ordu öğrencisi idi.

10-Jennifer Lopez

Latin güzel, tüm dünyada kendisini şarkıcı kişiliği ile kabul ettirmeden önce bazı kulüplerde dansçı olarak sahne alıyordu.