Warner Music Turkey kuruldu ve lansmanını DMC ile imzaladıkları, yerli sanatçılarla gerçekleşecek proje ortaklıklarını kapsayan yeni bir anlaşmayla yapıyor!

ISTANBUL, 6 OCAK 2020:  Warner Music ve Doğan Music ortaklıklarını yepyeni bir anlaşma ile genişletiyor. Bu yeni anlaşmayla birlikte iki müzik devi Türkiye’de yerli sanatçı kadrosunu oluşturacak. İstanbul’da açılan Warner Music Turkey, Doğan Music ile yerli yıldızlara global arenada fırsatlar yaratırken, global sanatçılarının Türkiye’deki etkileşim ve başarını güçlendirmeyi hedefliyor.

Doğan Music Group CEO’su Samsun Demir: “Warner Music ile ortaklığımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu birliktelik Türk müzik endüstrisinde sürdürülebilir bir etki yaratacak. Aynı zamanda önümüzdeki yıllarda aramıza katılacak ve sınırsız fırsatları keşfedecek Türk sanatçılar için de dünyaya açılmak adına büyük bir adım olacağına inanıyoruz. Warner’ın global etki ve deneyimi Doğan’ın Türkiye’deki güçlü varlığı buluşacak, birlikte sanatçılarımız büyük başarılara imza atmaya devam edeceğiz.”

Warner Music Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu VP’si Alfonso Perez-Soto: “Warner Music olarak Türkiye’ye lansmanımızı gerçekleştirmekten ve Doğan’la birlikte Türkiye’de ve dünyada ses getirecek projelere imza atacak olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız. Atlantic Records’un efsane kurucusu Ahmet Ertegün’ün ana vatanına “güçlü” bir dönüş yapmak Warner Music için gurur verici.”

Warner Music Turkey’nin Genel Müdürü görevine Gülce Özyeşilpınar getirildi. Özyeşilpınar Alfonso Perez-Soto’ya raporlayacak.

Özyeşilpınar: “Warner Music Türkiye’nin ilk lideri olduğum için çok gururluyum. Doğan’daki dostlarımızla birlikte çalışmayı ve yerli sanatçılarımız için global desteğimizi / etkimizi en üst seviyeye çıkarmayı dört gözle bekliyoruz. Warner’ın global yıldızlarının Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerini hem stratejik hem de kreatif olarak zirveye taşımak için de Warner Music Turkey ekibi olarak sabırsızız. Her gün Türkiye’deki tutkulu müzik severlerle etkileşime geçiyoruz, bu muhteşem kitleyi efsane sanatçılarımız ve eşsiz kataloğumuzla buluşturacak olmaktan heyecan duyuyoruz. Üretmek, paylaşmak, desteklemek ve ilham vermek için buradayız.”

Kariyerine bağımsız plak şirketi Pasaj Müzik’te prodüksiyon asistanı olarak başlayan Gülce Özyeşilpınar, birbirini izleyen içerik üretimi ve yöneticilik pozisyonları sonrası 2014 yılında Sony Music İstanbul ofisinde Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonuna getirildi. Üç yıl sonra Warner Music’in Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerini yürüten Witch Brew Works müzik pazarlama ajansını kurdu.

Türkiye, hali hazırda iki milyon kişinin dijital müzik platformlarına para ödediği ve hızla büyümeye devam eden bir pazar. Dünya genelinde fonogram endüstrisini temsil eden, Uluslararası Fonogram Endüstrisi Federasyonu’ndan (IFPI) elde edilen verilere göre, Türkiye’deki müzik sektörü gelirlerinin yaklaşık yüzde 60’ını streaming platformları oluşturuyor. Pazar değeri ise geçen yıl neredeyse yüzde 15 artarak 42 milyon doların üzerine çıktı.